رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

شعرآئینی بستر مناسب تبلیغ دین و ارزشهای اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

شعرآئینی بستر مناسب تبلیغ دین و ارزشهای اسلامی است

شناسه : 215221382

خبر/رویداد مرکز

 

مدیرکل مرکز در مراسم اختتامیه جشنواره شعر نماز با اشاره به ترفندهای گسترده و متنوع استکبار جهانی در سکولاریزه کردن دین و باورهای اصیل مذهبی تصریح کرد: امروز هدف اصلی معاندین نظام اسلامی مسخ فکری جامعه و کمرنگ کردن اعتقادات دینی و مذهبی است .

آقای صفری با یادآوری دوران تحریمهای ظالمانه غرب علیه کشورمان افزود: دردوران تحریم تمام عیارغرب، حتی کمترین اصول انسانی هم توسط تحریم کنندگان رعایت نشد و از تحویل داروهای بیماریهای خاص هم خودداری کردند درعوض در همین مقطع زمانی، سرعت اینترنت در کشورمان تاچندین برابر افزایش یافت که این مسئله جای تامل دارد.

مدیرکل مرکز با تبیین شرایط امروز و نیازها وسوالات نسل سوم گفت:گسترش سریع  ارتباطات ایجاب می کند تا با بهره گیری از روشهای مدرن با شبهات و مسائل نسل جوان برخورد نمود و یقینا متدهای سنتی چندین دهه پیش در این مورد کارساز نخواهد بود

وی ابزارهای ادبی شورانگیز مانند شعر را بستر مناسب تبلیغ در حوزه دین و اخلاق دانست و افزود:اثرات عمیق و احساسی ادبیات و شعر بدلیل ماندگاری و تاثیر عاطفی که در شنونده ایجاد می کند ثمرات  قابل توجهی دارد بطوری که علی رغم گذشت قریب به چهار دهه از وقوع انقلاب اسلامی هنوز هم سرود های حماسی و مهیج آن دوران همچنین سالهای دفاع مقدس در اذهان عمومی باقی مانده است.

آقای صفری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با شعراء گفت: معظم له همواره تاکید دارند که شعرا در آثار خود از محیط پیرامونی و مسائل مبتلا به در حوزه های مختلف غفلت نکنند و شعرهایشان خالی از مضامین اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و دینی نباشد.

مدیرکل مرکز محیط ادبی موجود در استان زنجان را خوب و قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: این استان به برکت وجود نسل های متمادی شاعران آئینی در گذشته و حال یکی از کانونهای این نوع شعر در کشور است و در جشنواره های مختلف حضور جوانان کم سن و سال با اشعار پرمغز و زیبایی که در بیت بیت آن اشاره هایی به آیات احادیث و روایات اسلامی شده مشهود است.

آقای صفری گرایش به نماز و معنویات را مهمترین راهکار کاهش آسیب های اجتماعی دانست و بر آمادگی رسانه استانی در خصوص جذب ایده های برنامه سازی در این حوزه تاکید کرد.روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان

آدرس کوتاه :