جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

شعار سال باید در عمل موجب اتحاد و همدلی در جامعه شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شعار سال باید در عمل موجب اتحاد و همدلی در جامعه شود

شناسه : 91346064

شعار سال باید در عمل موجب اتحاد و همدلی در جامعه شود


سیاسی

سیاسی

حجت‎الاسلام شیخ علی حسنی  در سخنرانی پیش از خطبه‎های نماز جمعه با اشاره به انواع شرک اظهار داشت: شرک خفی همانند راه رفتن مورچه‌ای در شب تاریک بر روی سنگ است.
وی با بیان اینکه دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خداوند اگر به خاطر کسب رضای الهی نباشد، شرک است، افزود: اسلام کلمه توحید را در جامعه ساری و جاری می‎کند تا جامعه دچار شرک نشود.
استاد حوزه و دانشگاه بر ضرورت اتحاد و انسجام بین مسلمانان تأکید کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف بزرگ جامعه اسلامی اتحاد ضروری است.
حسنی چندصدایی را موجب تفرقه در جامعه عنوان کرد و گفت: چنگ زدن به ریسمان الهی مهم‎ترین بحث در زندگی انسان‎ها محسوب می‎شود.
وی گفت: پیامبر گرامی اسلام نیز با راه‎اندازی مسجد در مدینه و ایجاد اتحاد بین قبایل مختلف با پیمان‎های متعدد در بین مسلمانان اتحاد و همدلی ایجاد کرد.
این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: پیامبر گرامی اسلامی بین مسلمانان و قبایل مختلف اتحاد ایجاد کرد و این اتحاد الگوی جامعه اسلامی در همه اعصار محسوب می‎شود.
حسنی تک‌صدایی را عاملی برای عدم اتحاد دانست و گفت: مؤمنین و مسلمانان همانند اعضای بدن هستند که ناراحتی یک عضو دیگر اعضا را تحت تأثیر قرار می‎دهد.
وی با بیان اینکه ریشه برخی اختلافات حسد است، افزود: ریشه برخی اختلافات نیز به هوی و هوس‎های انسان‎ها بر می‌گردد.
این استاد دانشگاه با اشاره به نام‌گذاری سال جاری با عنوان «دولت و ملت همدلی و هم‌زبانی» از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: شعار سال در مقام عمل باید موجب اتحاد و همدلی بین مردم و مسئولان در جامعه باشد.
حسنی یادآور شد: باید توطئه‎های دشمنان با همدلی و هم‌زبانی بین ملت و دولت خنثی شود.
وی با بیان اینکه نگرانی امام خمینی (ره) نیز از اختلافات داخلی بود، یادآور شد: اتحاد و همدلی باید همواره نصب‌العین همه مردم در کشور باشد.
این استاد حوزه و دانشگاه, امام جمعه زنجان را عامل وحدت بین مردم و مسئولان در استان دانست و گفت: این اتحاد و همدلی موجب پیشرفت و توسعه استان می‌شود.فارس

آدرس کوتاه :