روز شمار تاریخ زنجان

ششم شهریور

ششم شهریور


1 - عبدالکریم عارف علی شاه اعجوبه زنجانی در 13 شوال سال 1299 ه.ق در خوی درگذشت. وي اعلم علما میرزا عبدالکریم رایض الدین ملقب به عارف علی شاه فرزند محمد علی می باشد و 43 جلد تالیف از ایشان به یادگار مانده است. (نيرومند، 1347، ص 221)
2 - محمود اميدي و احمد شهاب دادستان و معاون دادستان انقلاب اسلامي زنجان، اعمال و رفتار حسين مجتهدي علايي دادستان سابق انقلاب اسلامي را که چندي پيش توسط افرادي ترور شد و در بيمارستان بستري است مورد نکوهش قرار دادند و اعلام کردند که از منزل وي اشيايي کشف شد که در شأن دادستان انقلاب نيست. شهاب معاون دادستان زنجان اشياي مکشوفه از منزل مجتهد علايي دادستان پيشين زنجان را بدين شرح ذکر کرد: مشروبات خارجي و ايراني، وسايل ترياک کشي و ورق بازي، مجلات سکسي و عکسهايي از خاندان رژيم منفور پهلوي، تعدادي اوراق به امضاي پرويز ثابتي مامور سرشناس ساواک منحله، تفنگ شکاري و فشنگ دفتر چه پس انداز به نام همسرش که در تاريخ 85/3/22 يک ميليون ريال به حساب آن واريز شده کارت مخصوص ورود به اسرائيل، روزنامه و نشريات ضد ملي، بولتن سري نشريات سازمان امنيت منحله، بولتن ساواک درباره سازمان هاي سياسي ايران و گروههاي مذهبي افراطي و تعدادي کتب کمونيستي و فراما سونري.حکم بازداشت مجتهدي علايي دادستان سابق زنجان صادر شد تا پس از مرخصي از بيمارستان دستگير شود. (روزنامه اطلاعات، 58/6/6)
3- اولین گردهمایی بانوان کارشناس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان تحت عنوان دولت فاطمی- تعالی فرهنگی و صیانت از ارزش ها روز چهار شنبه ششم شهریور در کتابخانه ی سهروردی شهرستان زنجان برگزار شد. این همایش با حضور استاندار زنجان، مدیر کل امور اجتماعی استانداری و مشاور استاندار و رییس کمیسیون بانوان و جمعی از مدیران و مسئولین برگزار شد. (هفته نامه مهر زنجان، 81/6/1)