روز شمار تاریخ زنجان

ششم آبان

ششم آبان


1 - با استقرار گارد شهربانی مرکز در زنجان سایر نیروهای نظامی و انتظامی شهر نیز در اختیار آنان قرار گرفت. این نیرو تصمیم گرفت پاره¬ای تجهیزات نظامی جهت ارعاب مردم و تقویت گارد شهربانی مرکز به داخل شهر زنجان ارسال کند از آن جمله در ساعت 9 روز 1357/8/6، گردان 254 تانک تیپ 2 زرهی با تجهیزات و وسائل مشروحه زیر به داخل شهر اعزام گردید. همچنین در تاریخ 25/7/1357 یک گردا از تیپ 2 زرهی شامل یک دسته تانک در نقاط حساس شهر مستقر گردید(بیات، 1386: 386).
2- در روز ششم آبان، روحانیون و گروه¬های مختلف زنجان تلگرامی به «والری ژیسکاردستن»، رییس¬جمهوری فرانسه، ارسال کردند. آنان در این تلگرام، خواستار تجلیل و احترام دولت فرانسه به حضرت امام خمینی شده بودند(بیات، 1386: 385).
3 - به موجب يك گزارش «سادات باریکانی»، دادستان زنجان، به تاریخ 1357/88/6 در حضور کلیه قضات دادگستری زنجان تلفنی با وزیر دادگستری گفت و گو کرد و از بی-توجهی عمده مراجع انتظامی زنجان در حریق ساختمان دادگستری و نجات خانواده رییس دادگستری از میان شعله-های آتش شکایت کرد(بیات، 1386: 382).
- 128 اثر قرآنی بین¬الملی از پنجم آبان¬ماه در محل نمایشگاههای بین المللی کاسپین به نمایش در می¬آید. دشتکی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: این نمایشگاه به مدت 10 روز با هدف ترویج فرهنگ غنی قرآنی کار خود را آغاز خواهد کرد. همچنین برپایی کارگاه¬های تخصصی با حضور استادان مجرب قرآنی و کارگاههای آموزشی و مکتب¬خانه قرآنی از برنامه¬های جانبی این نمایشگاه خواهد بود. وی افزود: تجلیل از خادمان قرآنی ایران و کشورهای مسلمان و به نمایش گذاشتن آثار خوشنویسی هنرمندان ایرانی از سایر برنامه-های این نمایشگاه خواهد بود. در 6 آبان این نمایشگاه افتتاح شد(روزنامه مردم نو، 1385/7/29).