جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

شریعت یولی - نمایش محتوای صدا

 

 

شریعت یولی

شریعت یولی


Loading the player...
شریعت یولی

 

برنامه "شریعت یولی" با ساختار کلامی-پیامی-آوایی به تهیه کنندگی "سهيلا جمالي" تولید صدای مرکز زنجان می باشد.این برنامه هر روز هنگام  اذان ظهر به مدت 50 دقیقه از صدای مرکز زنجان پخش می شود.

این برنامه ضمن پوشش اذان ظهر به بسیاری از شبهات عقیدتی و همچنین سوالات شنوندگان در باره احكام پاسخ می دهد. در كنار آن ، مساجد استان هم از جنبه‌های مختلف معرفی می گردد.

برنامه با آرمی مناسب با زمان پخش اذان و ایجاد فضای معنوی شروع شده و گوینده با متن یا شعری مناسب برنامه را آغاز می‌كند. موسیقی‌ها، تواشیح و همخوانی‌های مناسب در فواصل آیتمها استفاده می‌شود. سوالات مردم در قالب تلفن و گزارش ها پخش و توسط كارشناسان امر پاسخ داده می‌شود. مساجد استان هم از لحاظ معماری و هم از لحاظ فعالیتها اعم از برگزاری نماز جماعت، جلسات قرآن كریم و ... توسط گزارشگر معرفی می‌شود. گفتارهایی با موضوعات معارف قرآنی و اسلامی و حكایاتی از زندگی رسول اكرم(ص) و ائمه اطهار(ع) و دیگر بزرگان دین برای غنا بخشیدن به محتوای برنامه ارائه می‌گردد.

پخش برنامه به زبان محلی در زمان اذان ظهر و پاسخگویی به سوالات شرعی (احكام) و شبهات دینی مخاطبان، معرفی مساجد و انعكاس فعالیت های مساجد به منظور تعمیق باورهای دینی، ایجاد فضای معنوی و دلنشین با پخش تواشیح، اشعار، همخوانی، تلاوت، اذان، ادعیه و ... گسترش مكارم اخلاقی، آگاهی‌بخشی و امیدآفرینی از جمله اهداف محوری این برنامه است.

 

 

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: سهیلا جمالی

نویسنده: رباب فتحی

گوینده: رقیه نوری

گزارشگر: فاطمه بیات

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (5 آرا)
The average rating is 1.6 stars out of 5.