جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

شبکه اشراق در شب یلدا با برنامه های متنوع و شاد همراه بینندگان خود خواهد بود - نمایش محتوای خبر

 

 

شبکه اشراق در شب یلدا با برنامه های متنوع و شاد همراه بینندگان خود خواهد بود

شناسه : 357483175

شبکه اشراق در شب یلدا با برنامه های متنوع و شاد همراه بینندگان خود خواهد بود


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

در این واپسین شب های پاییزی که مردم زنجان همانند سایر هم وطنان در تکاپوی  استقبال از بلندترین شب سال هستند ، شبکه اشراق نیز برنامه های متنوعی را برای همراهی با هم استانی های عزیز در این شب تدارک دیده است .

سیمای مرکز زنجان برنامه شبانگاهی خود با عنوان «گجه لر» را به صورت ویژه به این مناسب اختصاص داده و صورت زنده به روی آنتن خواهد برد .
 این ویژه برنامه از ساعت  21 آغاز و به مدت 210 دقیقه میهمان خانه های گرم بینندگان خود خواهد بود .
تهیه کننده این برنامه حسن دهقان و کارگردان آن مهرداد خلیلی بوده و اجرای برنامه را نیز اصغر داداشی ، ولی فروتن و رضا جنتی بر عهده دارند و سعی شده با آیتمهای متنوع و شاد مانند نمایش طنز ، اجرای زنده موسیقی پاپ و سنتی، حضور مهمانان و کارشناسان در بخشهای مختلف برنامه و بیان آداب و رسوم شب یلدا و زمستان ، حضور هنرمندان زنجانی به عنوان میهمان برنامه ، وله ها و میان برنامه های مختلف از شب یلدا ، گزارشهای مردمی و .... ، لحظات شاد ، مفرح و بیادماندنی را برای هم میهنان فراهم نماید .
 رادیوی استانی زنجان نیز ویژه برنامه های مختلفی را برای یلدا تدارک دیده است .
برنامه «بیزیم ایوان» 29 و 30 آذر در دو برنامه به صورت ویژه به یلدا اختصاص داده شده است . این برنامه در 29 آذر از ساعت 22 به مدت 60 دقیقه با حضور یکی از اساتید جامعه شناسی به بررسی آثار و برکات شب چله و دید و بازدیدهای این شب و دورهمی های صمیمی بین خانواده خواهد پرداخت.
این برنامه همچنین 30 آذر از ساعت 21:30 به مدت 90 دقیقه با آیتمهای متنوعی از جمله بیان آداب و رسوم این شب ، اجرای زنده موسیقی ، حضور میهمانان مختلف در استودیو ، ارتباط تلفنی با سایر شهرستانهای استان برای بررسی آداب و رسوم شهرستانها در این شب و دهها آیتم دیگر همنوا با شنودگان خواهد بود .
برنامه آخشاملار رادیو نیز با حال و هوای یلدا پخش خواهد شد . این برنامه که پنج شنبه از ساعت 17:45 به مدت 75 دقیقه در خدمت شنوندگان می باشد شامل آیتمهایی همچون نمایش ، سرود ، تلفنها و پیامکهای مردمی ، ارتباط زنده با سایر استانها و مراکز برای بیان آداب و رسوم یلدا ، میهمان از اقشار مختلف و .... خواهد بود .
دیگر ویژه برنامه های رادیو «قوناخلیق» نام داشته و بخشهای مختلفی از جمله نمایش طنز ، سرودهای شاد و طنز ، ارتباط مستمر و گزارش مردمی از محل برگزاری جشنواره یلدای ایرانی در زنجان ، مسابقه ، حضور هنرمندان استان به عنوان میهمان برنامه و ..... در برنامه گنجانده شده به سمع شنوندگان خواهد رسید .  
این برنامه شاد و مفرح روز جمعه 30 آذر از ساعت 18 به مدت 120 دقیقه به صورت زنده پخش خواهد شد .
معاونت خبر نیز گزارشهای متعددی از حال و هوای شب یلدا در استان و آداب و رسوم مردم در این مناسبت تهیه کرده که در بخشهای مختلف خبر پخش شده و خواهد شد .
 در مجموع شبکه استانی اشراق تلاش دارد تا ضمن فراهم نمودن ایام و ساعاتی شاد و مفرح برای هم استانی ها و بینندگان خود ، در راستای حفظ و احیای آداب و رسوم کهن ایرانی و اسلامی قدم بردارد .روابط عمومی مرکز

آدرس کوتاه :