جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

سیل و آبگرفتگی در روستاهای گلیجه، خانچای و سولی چای استان زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

سیل و آبگرفتگی در روستاهای گلیجه، خانچای و سولی چای استان زنجان

شناسه : 227646876

سیل و آبگرفتگی در روستاهای گلیجه، خانچای و سولی چای استان زنجان


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

جاری شدن سیل یکشنبه شب همچنین آبگرفتگی در روستاهای گلیجه در مسیر زنجان - تهم - چورزق و خانچای و سولی چای در جاده زنجان - طارم، منازل مسکونی و جان روستاییان را در معرض تهدید و خطر قرار داد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بارش باران سیل آسا و همچنین آبگرفتگی به چند منزل مسکونی در روستای گلیجه در کیلومتر 35 مسیر ارتباطی زنجان - تهم - چورزق خسارت وارد کرد.
غفور آقاجانلو افزود: ریزش باران و آبگرفتگی باعث شد تا پنج دستگاه از ساختمان های مسکونی در این روستا در حالت تخریب قرار گیرد و غیرقابل سکونت تشخیص داده شود.
وی اظهار کرد: امدادگران این جمعیت که بیم تخریب این پنج منزل مسکونی را می دادند شبانه نسبت به برپایی چادر موقت اقدام کردند تا ساکنین این خانه ها در این چادرها اسکان یابند.
آقاجانلو اظهار کرد: در این روستا 65 خانوار زندگی می کنند که سقف اغلب منازل به دلیل ریزش باران به شدت چکه می کرد و به همین دلیل امدادگران هلال احمر اعزامی به محل حادثه، توصیه و هشدارهای لازم را به روستاییان ارائه کردند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در روستاهای خانچای و سولی چای که در مسیر ارتباطی زنجان - طارم واقع هستند سیل و آبگرفتگی خسارت جزئی برجای گذاشت و خوشبختانه تلفات جانی در پی نداشت.ایرنا

آدرس کوتاه :