جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

سمن‌ها بهتر از دستگاه‌های دولتی می‌توانند فعالیت کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

سمن‌ها بهتر از دستگاه‌های دولتی می‌توانند فعالیت کنند

شناسه : 340120886

سمن‌ها بهتر از دستگاه‌های دولتی می‌توانند فعالیت کنند


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان زنجان گفت: سمن‌ها حتی سمن‌های ضعیف بهتر از دستگاه‌های دولتی می‌توانند فعالیت کنند.

ناصر مقدم در حاشیه نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های سازمان‌های مردم‌نهاد استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت هر چه قدر به سمت ایجاد سمن‌ها و تشکل‌های غیر دولتی حرکت کند، دغدغه‌ها و فعالیت‌های خود را از طریق تشکل‌ها به نحو مطلوب‌تری انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه هر کجا کارها به بخش غیردولتی به ویژه سمن‌ها سپرده شده فعالیت‌ها با هزینه کمتر و کیفیت بیشتر انجام شده است، گفت: ارشاد نیز بیشترین تشکل‌ها را در قالب انجمن‌ها و خانه هنرمندان و خبرنگاران و تشکل‌های قرآنی دارد.

مدیر کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه افراد فعال در سمن‌ها افراد دارای توانایی بالا هستند، افزود: ضمن اینکه این تشکل‌ها با نوآوری کار می‌کنند، می‌توانند سیاست‌های دولت را در جامعه عملیاتی کنند.

مقدم با اشاره به اینکه همه سمن‌ها حتی سمن‌های ضعیف بهتر از دستگاه‌های دولتی می‌توانند فعالیت کنند، تاکید کرد: همه ما باید کمک کنیم تا سمن‌ها در جامعه پا بگیرد.

وی با اشاره به لزوم تثبیت سمن‌ها در استان تصریح کرد: نباید تنها بر تعداد تشکل‌ها مانور داده شود و همزمان با افزایش کمیت تشکل‌ها،باید کیفیت آن‌ها نیز افزایش پیدا کند.

مدیر کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان زنجان تاکید کرد: با حمایت‌ها امکان استحکام و دوام تشکل‌ها در جامعه فراهم می‌شود.

مقدم با اشاره به اینکه اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی آمادگی دارد در خدمت تشکل‌های فعال در حوزه فرهنگ، هنر دینی و قرآنی و مطبوعاتی باشد، گفت: این دستگاه آمادگی همکاری با این نهادها را دارد.

وی با اشاره به اینکه امکان کمک مادی توسط اداره کل ارشاد به سمن‌ها وجود ندارد و تنها از تشکل‌های دارای مجوز از این اداره حمایت می‌کند، افزود: این اداره می‌تواند در قالب نمایشگاه‌ها و تشکل‌ها از توانایی این سمن‌ها استفاده کرده و در واقع این نهادها کمک حال تشکل‌های فرهنگ و ارشاد باشند.

مدیر کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه همین که یک تشکل خود را معرفی و مطرح می‌کند نشان از توانایی نهاد است، افزود: این نمایشگاه بالاتر از یک معرفی ساده و خارج از تصور است و اقدامات سمن‌ها قابل دفاع است.

مقدم گفت: امید است با همکاری دستگاه‌ها به ویژه استانداری زنجان این نمایشگاه سالی یک بار تشکیل شود، تا سمن‌ها توانایی‌ها خود را به مردم معرفی کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم باید از وجود این تشکل‌ها مطلع شوند، تاکید کرد: با برگزاری این نمایشگاه‌ها مردم و دستگاه‌ها به سمن‌ها اعتماد پیدا می‌کنند.

مدیر کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان زنجان خاطر نشان کرد: با سپردن کار به این سمن‌ها دستگاه‌های دولتی می‌توانند به فعالیت اصلی خود که همان سیاست‌گذاری هدایت و نظارت است، بپردازند.فارس

آدرس کوتاه :