جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

ساماندهی اوقات فراغت جوانان هدفمند باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی اوقات فراغت جوانان هدفمند باشد

شناسه : 129771947

ساماندهی اوقات فراغت جوانان هدفمند باشد


زنجان

زنجان

ساماندهی اوقات فراغت جوانان هدفمند باشد

جمشید انصاری در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان زنجان اظهار کرد: برنامه‌های مربوط به حوزه جوانان باید با جدیت و برنامه دقیق‌تری پیگیری شود.

وی تصریح کرد: امور جوانان و ساماندهی اوقات فراغت این اقشار از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در همین راستا دستگاه‌های مختلف اجرایی اقدامات سازنده انجام دهند.

انصاری با اشاره به اهمیت نحوه پرکردن اوقات فراغت جوانان گفت: در همین راستا برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از روش‌های نوین و به‌ویژه بحث ورزش بسیار حائز اهمیت است.

استاندار زنجان برگزاری برنامه‌های مناسب ورزشی برای جوانان را بسیار مفید دانست و گفت: دستگاه‌های اجرایی و به‌ویژه آموزش و پرورش و ورزش و جوانان استان در این امر می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

وی در ادامه اشاره‌ای به بحث ادغام  امور جوانان و ورزش در وزارتخانه کرد و افزود: با وجود دستاورد‌هایی که این طرح داشته باید گفت که اشکالات بارزی نیز به این طرح وارد است.

انصاری ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این طرح رسیدگی راحت‌تر و دقیق‌تر به مسائل دو گروه بوده است، چراکه این دو دستگاه از گروه هدف مشترکی برخوردار هستند.

استاندار زنجان از طرح لایه‌ای مبنی بر مستقل شدن این دو دستگاه خبر داد و گفت: وزیر ورزش و جوانان و معاون رئیس‌جمهور لایحه‌ای در مورد جداسازی امور جوانان از بخش ورزش مطرح کردند.

وی یکی از عمده‌ترین مشکلات به وجود آمده پس از ادغام این دو وزارتخانه را کمرنگ شدن حضور دستگاه‌های متولی امور جوانان دانست و گفت: متاسفانه پس از ادغام دو گروه ورزش و امور جوانان بسیاری از ارگان‌ها از مسئولیت‌های دستگاه خود در زمینه امور جوانان شانه خالی ‌می‌کنند و اداره‌کل ورزش وجوانان را مسئول تمام برنامه‌های حوزه جوان می‌دانند.

انصاری در پایان خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و فعالان در حوزه ورزش و جوانان باید از ظرفیت‌ها و امکانات موجود در دستگاه‌های خود در راستای پرکردن اوقات فراغت جوانان استفاده کنند.فارس

آدرس کوتاه :