جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

زنجان به لحاظ بارش‌های سال زراعی جاری کمبودهایی را دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

زنجان به لحاظ بارش‌های سال زراعی جاری کمبودهایی را دارد

شناسه : 339834071

زنجان به لحاظ بارش‌های سال زراعی جاری کمبودهایی را دارد


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان بهترین بارش را در این فصل سال برف دانست و گفت: استان زنجان به لحاظ بارش کمبودهای تا این مقطع از سال زراعی دارد.

صفی‌الله کرامتی با اذعان به کمبودهای موجود در بارش‌های استان زنجان اظهار کرد: این کمبودها در پی کاهش بارش‌های سال زراعی جاری بسیار محرز است.

وی میزان کمبود بارش‌های سال زراعی جاری را حدود 25 درصد اعلام و اضافه کرد: اگر پیش‌بینی‌های انجام شده برای بهمن‌ماه محقق شود، می‌توان بارش‌های روی داده را نرمال دانست.

مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان با بیان اینکه هواشناسی بارش‌های سال زراعی را در پایان فروردین ماه سال آینده نرمال پیش‌بینی کرده است، تصریح کرد: بهترین بارش در این فصل به ویژه بهمن ماه بارش برف است که ماندگاری داشته و به بهبود وضعیت کمک می کند و گرنه مشکلاتی بروز خواهد کرد.

کرامتی با بیان اینکه اگر بارش‌های این فصل برف باشد، به زمین و سدهای آبی تزریق شده و اوضاع را بهبود خواهد بخشید، چرا که بارش باران روان است و از بین می‌رود، ابراز امیدواری کرد، با بارش برف در فصل زمستان مشکلات رفع شود و گرنه باید نگران آینده بود.

وی وضعیت بارش را در سطح استان یکسان دانست و ادامه داد: مشکلات ناشی از کمبود بارش در همه مناطق استان زنجان قابل مشاهده است.فارس

آدرس کوتاه :