سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

زنجانی‌ها بیش از 53 میلیارد ریال صدقه داده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

زنجانی‌ها بیش از 53 میلیارد ریال صدقه داده‌اند

شناسه : 341335628

زنجانی‌ها بیش از 53 میلیارد ریال صدقه داده‌اند


خبر/اقتصادی

خبر/اقتصادی

مدیر کل کمیته امداد امام خميني استان زنجان با اشاره به وجود 138 هزار مشترک صندوق صدقات در زنجان گفت: زنجانی‌ها از ابتدای امسال تاپایان بهمن‌ماه بیش از 53 میلیارد ریال صدقه داده‌اند.

هدایت صفری در دیدار با فرمانده تیپ 216 مستقل زرهی ارتش زنجان با اشاره به اینکه کمیته امداد یک نهاد مردمی است و فعالیت‌های آن بر پایه و اساس مردم شکل می‌گیرد، اظهار کرد: افزایش حضور مردم در فعالیت‌های کمیته امداد موجب کارآمدی و اثربخشی خدمات این نهاد می‌شود.
وی با اشاره به بسترهای فراهم شده در کمیته امداد برای استفاده از ظرفیت صدقات مردمی در کمک‌رسانی به محرومان گفت: در این بخش قابلیت لازم برای پرداخت صدقات از طریق تلفن همراه و اینترنتی نیز فراهم شده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به وجود 138 هزار مشترک صندوق صدقات در زنجان گفت: امسال و تا پایان بهمن‌ماه  میزان مشارکت خیران در این طرح بیش از  53 میلیارد ریال بوده است.
وی با اشاره به اینکه طرح صدقات با هدف ترویج سنت‌های حسنه انفاق، احسان و نیکوکاری و بهره‌‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در فرایند خدمت‌رسانی به نیازمندان اجرا می‌شود، افزود: طرح صدقات یکی از مهم‌ترین طرح‌های این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی به شمار می‌‌رود.
صفری گفت: همه مبالغ جمع‌آوری شده در این طرح به منظور رفع نیازهای خانواده‌های تحت پوشش در بخش‌های مختلف از جمله کمک به اشتغال، جهیزیه، مسکن، کمک به درمان نیازمندان، کمک به تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند هزینه می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان ادامه داد: درآمد حاصل از طرح صدقات موجب می‌شود منابع در مسیر خدمت اثربخش به نیازمندان جاری شود.

صفری با ارائه گزارشی از وضعیت نیازمندی مددجویان در بخش مسکن اضافه کرد: در حال حاضر 3 هزار و 200 مددجوی زنجانی فاقد مسکن یا دارای مسکن نامناسب هستند که تأمین هزینه مورد نیاز برای ساخت مسکن این نیازمندان، نیاز به همکاری بیش از پیش خیران دارد.
گفتنی است، در پایان این جلسه مقرر شد تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد استان زنجان و تیپ 216 مستقل زرهی زنجان در حوزه محرومیت‌زدایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک منعقد شود.فارس

آدرس کوتاه :