جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

زمین مسکونی به مهاجرت‌کنندگان به روستاهای زنجان واگذار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زمین مسکونی به مهاجرت‌کنندگان به روستاهای زنجان واگذار می‌شود

شناسه : 57887114

زمین مسکونی به مهاجرت‌کنندگان به روستاهای زنجان واگذار می‌شودزمین مسکونی به مهاجرت‌کنندگان به روستاهای زنجان واگذار می‌شود

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: آمادگی داریم با همکاری دستگاه‎های اجرایی مرتبط زمین مناسب مسکونی در اختیار افرادی که به روستاها باز می‌گردند، قرار دهیم.

احمد حاجی‌زاده ، تصریح کرد: بیش از 10 هزار و 287 نفر از مناطق مختلف شهری به روستاهای استان زنجان مهاجرت کرده‎اند و 2 هزار و 286 خانوار به صورت انفرادی، گروهی و خود مالک به 45 روستای استان زنجان مهاجرت کرده‎اند که بر همین اساس استان زنجان رتبه اول را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی افزود: بیشترین مهاجرت معکوس این استان در شهرستان زنجان و سپس شهرستان‎های طارم، ایجرود، ابهر، ماهنشان، خدابنده و خرمدره است.

حاجی‌زاده با بیان این‌که مهاجرین انفرادی فاقد مسکن هستند، خاطرنشان کرد: مشکلات مالی این گروه با مهاجرت به روستاها از طریق اشتغال در بخش دامداری و کشاورزی مرتفع شده و بنیاد مسکن با اختصاص تسهیلات لازم واحدهای مسکونی برای آنها در روستاها احداث می‎کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان تصریح کرد: مهاجرین خود مالک زمین در اختیار دارند که هم‌اکنون 848 خانوار خودمالک به روستاهای استان مهاجرت کرده‎اند.

وی اظهارکرد: تاکنون 2 هزار و 286 واحد مسکونی با صرف بیش از 285 میلیون ریال اعتبارات بانکی برای مهاجرین به این روستاها احداث شده است.

حاجی‌زاده ادامه داد: 272 هکتار از اراضی روستاهای استان زنجان برای احداث واحدهای مسکونی در اختیار مهاجرین قرار گرفته است.

این مقام مسوول یادآور شد: با توجه به سیاست‎های دولت همه‌ی دستگاه‎های اجرایی و شرکت‎های مربوطه موظفند زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن روستایی در اختیار متقاضیان قرار دهند.(ايسنا)

آدرس کوتاه :