جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

راهیابی 2 طرح «جابر بن حیان» دانش‌آموزان زنجانی به مرحله کشوری - نمایش محتوای خبر

 

 

راهیابی 2 طرح «جابر بن حیان» دانش‌آموزان زنجانی به مرحله کشوری

شناسه : 274580715

راهیابی 2 طرح «جابر بن حیان» دانش‌آموزان زنجانی به مرحله کشوری


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زنجان گفت: دو طرح دانش‌آموزان ناحیه 2 زنجان به مرحله کشوری راه یافته‌اند.

حسن مظفری اظهار کرد: از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره جابر بن حیان ایجاد شرایط برای تحقیقات گروهی و کسب دانش است.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری این جشنواره فضای یک رقابت سالم و هیجان‌انگیز علمی بین دانش‌آموزان ابتدایی را فراهم می‌کند، اضافه کرد: با این جشنواره بستر لازم برای یک ارتباط دو سویه بین معلم و دانش‌آموزان فراهم می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زنجان با اشاره به اینکه جشنواره جابر بن حیان شرایط را برای شکوفا شدن استعدادها و خلاقیت دانش‌آموزان فراهم می‌کند، ادامه داد: اختراع برای شرایط بروز استعدادهای دانش‌آموزان ازجمله اهداف این طرح است.

مظفری با اشاره به اینکه این طرح در بیشتر مدارس ناحیه 2 زنجان اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: 600 دانش‌آموز در ناحیه 2 زنجان در مرحله ناحیه‌ای شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد 40 نفر به مرحله استانی اعزام شدند، عنوان کرد: 18 طرح ناحیه 2 زنجان در نمایشگاه استانی طرح جابر بن حیان شرکت داشتند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زنجان با بیان اینکه در مرحله استانی دو طرح دانش‌آموزان ناحیه 2 زنجان به مرحله کشوری راه یافته‌اند، عنوان کرد: در بخش طراحی و ساخت محمد طاها ریاحی از دبستان انصار با «ربات بنزین زن» و در بخش آزمایش طرح «نرم کننده اشتعال زا» با کارگروهی مجید کیان رستمی، امیر مهدی برزگر، امیر حسین نجفی و محمد محمدی از دبستان شاهد لاله موفق شدند به مرحله کشوری راه پیدا کنند.فارس

آدرس کوتاه :