سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

دیدار نماینده مردم شهرستانهای ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار نماینده مردم شهرستانهای ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان

شناسه : 375647609

دیدار نماینده مردم شهرستانهای ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجانحجت الاسلام شجاعی، نماینده مردم شهرستانهای ابهر، خرمدره و سلطانیه  در مجلس شورای اسلامی ضمن حضور در صدا و سیمای مرکز زنجان با شرکت در جلسه شورای معاونین مرکز با مدیرکل و اعضاء این شورا دیدار و تبادل نظر کرد.
مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان در این نشست ضمن تبریک ماه رجب و ایام ولادت با سعادت امام جواد (ع) با بیان اینکه رسانه استانی آماده است در خصوص مواردی که از سوی نمایندگان استان مهم احساس می شود اطلاع رسانی کند گفت : آمادگی داریم در صحن مجلس و جلسات کمیسیون ها حضور پیدا کرده و نسبت به تهیه برنامه از فعالیت نمایندگان استان و کارهای صورت گرفته در مسیر توسعه و پیشرفت استان را به سمع و نظر مردم شریف استان برسانیم .
آقای لطیفی با اشاره به رویکرد جدید رسانه استانی برای پرداخت بیش از پیش به مشاهیر، برگزیدگان و ایثارگران استان گفت : استان زنجان دارای مفاخر و نام آوران ارزشمندی همچون استاد رضا روزبه و ....  در طول سالهای گذشته  و همچنین شهدای شاخص در طول دوران دفاع مقدس می باشد و قصد داریم بیش از پیش در معرفی و شناساندن این مفاخر به نسل جوان تلاش نماییم .
وی با اشاره به هزینه های بالای تولیدات نمایشی بویژه در ژانر تاریخی تصریح کرد: در حالیکه تمام تعهدات و میزان تولیدی طبقه (ب)  بیش از حدود تعیین شده سازمان انجام گرفته و مرکز زنجان در رتبه دوم بین مراکز استانها قرار دارد ، صداوسیمای استان از کمبود شدید تجهیزات و منابع مالی در رنج است و امیدواریم با توجه به رسالت سنگین رسانه در حفظ و پاسداشت شعائر، اخلاق و امنیت اجتماعی به عهده دارد نمایندگان مجلس شورای اسلامی توجه ویژه ای داشته باشند.
رئیس رسانه استانی افزود: طبق نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی درباره میزان مخاطبان شبکه‌های استانی و محلی صدا و سیما و رضایت آنان از این شبکه‌ها در سال۱۳۹۹ برنامه‌های سیمای مرکز زنجان توانسته با جذب 77 درصد مخاطب، این شبکه را به دومین شبکه پربیننده‌ استانی تبدیل کند و رادیو زنجان هم با 34.5درصد مخاطب در جایگاه هفتمین رادیوی پرشنونده‌ استانی قرار گرفته است.
نماینده شهرستانهای ابهر، خرمدره و سلطانیه هم در این دیدار با تقدیر از تلاش های مدیران و کارکنان رسانه استانی، برنامه‌های شبکه اشراق و شبکه استانی رادیو را خوب ، مفید و مبتنی بر ارزش‌های اسلام و انقلاب دانسته و با ابراز رضایت از عملکرد رسانه استانی  افزود : رسانه ملی با دو ویژگی گستردگی مخاطب و انتقال سریع پیام ، نقش بی بدیلی در گسترش و ترویج معارف و ارزشهای دینی در جامع دارد و بی شک رسانه استانی هم با اجرایی کردن برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی همچون دانشگاهی عظیم رسالت آموزش و اطلاع رسانی را بر دوش دارد.
حجت الاسلام شجاعی با اشاره به ارتباط انجام تکلیف با اخلاص و نیت پاک افزود: اگر تکالیف فردی در شب زنده داری و عبادات است انجام تکالیف اجتماعی همان استفاده از فرصت ها بمنظور خدمت به مردم توام با خلوص نیت خواهد بود.
وی افزود: با توجه به شرایط کلی کشور انتخابات سال آینده بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است و هر رای که توسط مردم عزیز ما به صندوق‌ها ریخته شود ضربه محکمی به دهان مستکبرین و دشمنان این نظام است و به حمد الهی رویکرد اصلی صدا و سیما هم در شبکه‌های ملی و هم شبکه‌های استانی، اطلاع رسانی، بسترسازی و فضاسازی برای مشارکت بیشتر مردم در انتخابات است.
نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر نگاه فراجناحی به انتخابات آینده گفت: باید با امید آفرینی زمینه حضور گسترده مردم و انتخاب اصلح را فراهم کرد.
حجت الاسلام شجاعی با اشاره به شکست تئوری اتکاء به بیگانگان افزود: نگاه به غرب و شرق هیچ منفعتی عاید کشور نخواهد کرد و با روی کارآمدن جریان انقلابی امید به پیشرفت و آینده روشن تر افزایش خواهد یافت.
وی علت هجمه گسترده به رسانه ملی را جامعیت، صداقت و جایگاه این رسانه اخلاق محور دانست و بر عزم مجلس شورای اسلامی بمنظور برطرف شدن مشکلات سازمان تاکید کرد.
شایان ذکر است است نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی  پس از این جلسه بمنظور شرکت در برنامه با نمایندگان در استودیوی این برنامه حضور یافت.

 

 

آدرس کوتاه :