سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | چهارشنبه، ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

دیدار مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری و فعالان گروه های جهادی با مدیرکل صداوسیمای استان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری و فعالان گروه های جهادی با مدیرکل صداوسیمای استان

شناسه : 384868583

دیدار مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری و فعالان گروه های جهادی با مدیرکل صداوسیمای استانمدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری و مسئولین و فعالان گروه های جهادیبا حضور در صدا و سیمای استان با رئیس رسانه استانی دیدار و تبادل نظر کردند.

مدیر کل صدا و سیما در این نشست گفت : در گام دوم انقلاب اسلامی وجود مدیران انقلابی و پابه کار میتواند گره گشای خیلی از مشکلات باشد.

آقای لطیفی افزود: همانطور که نگاه ویژه سران سه قوه به مشکلات روستاییان نوید بخش آینده  روشن در این بخش است نگاه جهاد گران هم باید فراتر از محورهای عمرانی، در حوزه های کشاورزی و اجتماعی نیز محوریت فرهنگ‌سازی داشته باشد.

مدیر کل صداوسیمای مرکز زنجان ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان جهت جلوگیری از مهاجرت روستاییان را خواستار شد.

وی با بیان اینکه نصب فرستنده های دیجیتال برای صداوسیما هزینه های بالایی بهمراه دارد افزود: با این حال افزایش پوشش دیجیتال در روستاهای استان در اولویت بوده و در دو سال گذشته پنجاه فرستنده در روستاهای استان نصب و راه اندازی شده است.

رئیس رسانه استانی استفاده از ظرفیت های روستایی را برای معرفی پتانسیل های استان در قالب سریال و نمایش توسط صداوسیمای مرکز زنجان را از جمله اقدامات مهم صورت گرفته برای افزایش گردشگر روستایی استان عنوان کرد.

 مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان از راه اندازی سامانه ای خبر داد که توسط آن مشکلات روستاییان بصورت بر خط بررسی و طبقه بندی می شود که این امر رسیدگی به مسائل روستایی را تسهیل کرده است.

 آقای بیگدلی از اغاز اسفالت ریزی معابر روستاهای استان خبرداد و گفت: برای اولین اغلب معابر روستاهای استان به طور همزمان و قبل از اغاز فصل سرما اسفالت ریزی خواهد شد.

وی از تشکیل گروه های جهادی ویژه با ترکیب دهیاران و با مشارکت مردم در روستاها خبر داد و گفت:ماموریت اصلی این گروه رفع مشکلات روستاییان به ویژه اب شرب در مناطق محروم روستایی  است.

آقای بیگدلی از انعکاس مشکلات روستاییان توسط صداوسیمای مرکز زنجان قدردانی کرد.

گفتنی است قرارگاه جهاد شهید سلیمانی با نزدیک به ۳۵نیروی بسیجی کار ابرسانی و محرومیت زدایی از روستای دور افتاده را برعهده دارند.

 

آدرس کوتاه :