رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

دیدار مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان با اعضای جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان با اعضای جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در استان

شناسه : 357396265

دیدار مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان با اعضای جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در استان


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان در دیدار صمیمی با اعضای جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در استان از برنامه ریزی جدید شبکه استانی برای تولید برنامه های مطالبه محور با هدف ایجاد و افزایش روحیه مطالبه گری در جامعه و تقویت ارتباط دوسویه و سازنده میان مردم و مسئولین دستگاههای اجرایی استان خبر داد .

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان در این دیدار با تأکید بر لزوم فعالیت پویا و موثر احزاب گفت : کارکرد احزاب بر اساس تعریف عمومی عبارت از افزایش آگاهی سیاسی،  نقد و بررسی عملکرد مسئولین ، افزایش میزان مشارکت مردم در رویدادهای سیاسی و اجتماعی و .... می باشد .
آقای لطیفی با اشاره به نقش احزاب ، جریان ها و تشکل های سیاسی در پویایی و تحرک جامعه گفت :  احزاب سیاسی مردم نهاد می توانند در ایجاد روحیه مطالبه گری در مردم و پیگیری مشکلات جامعه نقش مهمی را ایفا نمایند .
 وی سپس با اشاره به نقش و ماموریت های رسانه ملی و استانی گفت : صدا و سیما به عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی نقش و وظیفه مهمی در حوزه فرهنگ‌سازی برعهده دارد از این رو برای صداوسیما در حوزه‌های مختلف ماموریت های مهمی تعریف شده و حوزه کار آن بسیار گسترده است .
 مدیرکل صداوسیمای استان با اشاره به اهمیت ایجاد ارتباط دوسویه میان مردم و مسئولین گفت : امروز اهمیت تعامل و ارتباط سازنده بین مردم و مسئولین نظام در جهت افزایش رضایتمندی عمومی و بالا بردن روحیه امید نشاط و شادابی در جامعه مهم و حیاتی بوده و نقش رسانه ها به ویژه رسانه ملی در این خصوص بسیار ویژه و تاثیرگذار است .
وی سپس به برنامه‌های شبکه استانی در حوزه مطالبه‌گری و ایجاد این روحیه در مردم اشاره کرده و اظهار داشت : در این حوزه برنامه‌ریزی‌های خوبی در شبکه اشراق صورت گرفته و برنامه‌های متنوعی در دست تولید و اجرا می باشد تا بتوان ضمن پیگیری مشکلات و مطالبات به حق مردم ، ارتباطی دوسویه ، هدفمند و موثر بین مردم و مسئولین دستگاههای اجرایی ایجاد نماییم.
دبیر جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در زنجان نیز در این دیدار برخی از اهداف مهم ایجاد این تشکل را بیان کرده و گفت : هدف از تاسیس این جمعیت ارتقا و افزایش سطح آگاهی دینی مردم به ویژه نسل جوان ، رشد افکار عمومی در امور سیاسی جامعه ، افزایش حضور مردم در صحنه های انتخابات و راهپیمایی ها ، اجرای قوانین اسلام و قانون اساسی با تبعیت از ولایت فقیه می باشد.
آقای رحمانی به نقش صداوسیما به عنوان اثرگذارترین رسانه  اشاره کرده و گفت : صداوسیما میتواند در ایجاد و افزایش روحیه مطالبه گری در مردم که امروز یکی از مهم‌ترین نیازهای استان است نقش موثری را ایفا نماید .
در ادامه این جلسه سایر اعضای حاضر دیدگاه‌ها نظرات پیشنهادات خود را در خصوص رویکردها و برنامه های مسابقه استانی اشراق بیان کردند .
 افزایش بینش سیاسی و اجتماعی مردم جهت حضور موثر در برهه های حساسی مثل انتخابات ، ایجاد و گسترش روحیه مطالبه گری در استان ، شناساندن ظرفیت‌های فراوان زنجان در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، منابع طبیعی و معدنی، اقتصادی صنعتی و .... ، افزایش مشارکت جریان‌های سیاسی در سطح استان برای پویایی و اثرگذاری بیشتر ، پرداخت بیش از پیش به مسائل ارزشی انقلابی اعتقادی و دینی و ..... از جمله مسائلی بود که در این جلسه مطرح شده و حاضرین خواستار توجه بیش از پیش رسانه استانی به این موضوعات شدند .

آدرس کوتاه :