رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

دیدار مدیرکل صداوسیمای زنجان با معاون فرهنگی و آموزشی بنیادشهید کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار مدیرکل صداوسیمای زنجان با معاون فرهنگی و آموزشی بنیادشهید کشور

شناسه : 355342755

دیدار مدیرکل صداوسیمای زنجان با معاون فرهنگی و آموزشی بنیادشهید کشور


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

مدیرکل صداوسیمای زنجان در دیدار با معاون فرهنگی و آموزشی بنیادشهید کشور عنوان کرد : تبیین برکات و ارزشهای والای دفاع مقدس از اولویتهای مهم برنامه سازی رسانه استانی در سال جاری است .


معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در صداوسیمای مرکز زنجان با مدیرکل رسانه استانی دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل صدا و سیمای زنجان در این دیدار با بیان اینکه امروز ایران اسلامی به برکت خون شهیدان در اوج اقتدار وسربلندی است و وظیفه ما دررسانه ملی و استانی حفظ این دستاوردها و انتقال آن به نسل‌های آینده است،اظهار داشت: انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی و تبیین جانفشانی شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان عزیز ایران اسلامی در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی نیاز امروز جامعه است که پرداختن به آن از اولویت های مهم رسانه به شمار می رود.
آقای صفری توجه بیش از پیش به فرهنگ جهاد و شهادت و الگو قراردادن رفتار و منش دلاورمردانی را که در دوران دفاع مقدس جان عزیزشان گذشتند تا استقلال و امنیت نظام اسلامی حفظ شود، عامل ناکامی دشمن در تهاجم فرهنگی دانست و تصریح کرد: راهبردهای اصلی رسانه استانی در سال 97 پرداخت به شعار سال، تهدیدات فضای مجازی در حوزه های مختلف و تبیین ارزشهای جهاد و دفاع مقدس است.
وی گفت دفاع مقدس که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب گنجینه بی پایان معارف ایثار و از خودگذشتگی بی مثال شهیدان گلگون کفن دفاع از اسلام و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران است زمینه ای برای تولید و پخش برنامه پلاک در شبکه اشراق فراهم آورد تا با محوریت قراردادن پرداخت به زندگینامه و فرازی از وصایای ارزشمند ۳۰۰۰ شهید هشت سال دفاع مقدس استان زنجان ، فضای پایتخت شور و شعور حسینی را آکنده به عطر شهادت نماید.
ساختن نماد و تندیس شهدا و نصب در میادین شهر ، پیشنهادی بود که مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان در ادامه جلسه ارائه نمود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور هم در این جلسه با تقدیر از عملکرد بسیار خوب رسانه استانی در تولید وبرنامه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: در نهادینه‌سازی و تثبیت فرهنگ ایثار و شهادت که از دستاوردهای ارزشمند سال‌های دفاع مقدس بوده است، باید تلاش کرد.
وی گفت: جنبه‌های فرهنگی و آموزشی انقلاب و دفاع مقدس باید یادآوری شده و از نسل کنونی به نسل دیگر منتقل شود.
حجت الاسلام کاویانی فرد افزود : ایثار از ارکان امنیت به شمار می رود و عقاید مذهبی و دینی عامل اقتدار محسوب می گردند.
وی با بیان اینکه خانواده های معظم شهدا ذخایر ارزشمند و معنوی انقلاب و چراغ درخشان جامعه محسوب می شوند، خواستار ثبت خاطرات شفاهی خانواده های ایثارگران در صدا وسیما و سایر رسانه ها شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هم در این جلسه با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز زنجان تا کنون تعامل گسترده ای با بنیاد شهید و امور ایثار گران برای ترویج و زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت داشته است گفت: رسانه استانی با تولید و پخش مجموعه فاخر پلاک ، یادواره ها ، مستندهای فاخر شهدای استان ومدافعان حرم و سریال های با موضوع جهاد و شهادت تاکنون نقش خود را در این حوزه به خوبی ایفا کرده است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور پس از این دیدار در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه اشراق حضور یافت .روابط عمومی مرکز

آدرس کوتاه :