جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

دیدار شهردار و اعضای شورای شهر سلطانیه با مدیرکل صداوسیمای استان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار شهردار و اعضای شورای شهر سلطانیه با مدیرکل صداوسیمای استان

شناسه : 357450663

دیدار شهردار و اعضای شورای شهر سلطانیه با مدیرکل صداوسیمای استان


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

شهردار و شورای شهر سلطانیه با رئیس رسانه استانی دیدار و گفتگو کردند .

مدیرکل صداوسیمای استان در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های فراوان شهرستان سلطانیه برای پیشرفت و توسعه گفت : سلطانیه ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف بخصوص حوزه گردشگری دارد که می توان با توجه ویژه و برنامه ریزی مدون زمینه پیشرفت بیش از پیش این منطقه را فراهم نمود .
آقای لطیفی توجه به فرهنگ منطقه ای و بومی را از اولویت‌های رسانه استانی دانست و افزود : خرده فرهنگ ها نقش مهمی در ایجاد اتحاد و همدلی در جامعه داشته و توجه ویژه به این مقوله قطعاً در توسعه و پیشرفت موثر خواهد بود .
وی سپس به مهمترین جاذبه فرهنگی این منطقه یعنی گنبدسلطانیه اشاره کرده و گفت : این بنای بزرگ تاریخی به عنوان یکی از مهمترین میراث فرهنگی جهان می تواند نقش بسیار زیادی در توسعه این شهرستان داشته باشد و برای این موضوع باید برنامه‌ریزی ویژه و مدون صورت گیرد. در این راستا رسانه استانی که تاکنون برنامه های متعددی را از این بنای تاریخی و سایر نقاط تاریخی و گردشگری شهرستان تولید و پخش کرده و همچنان آمادگی دارد تا برای معرفی پیش از پیش جاذبه های مختلف این شهرستان برای جذب گردشگر ، از تمام ظرفیت های خود بهره گیری نماید .
رئیس شورای شهر سلطانیه نیز در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های صداوسیمای استان از توسعه و آبادانی منطقه اظهار داشت : سلطانیه به جهت این بنای تاریخی شهرت ملی و فراملی داشته و هر سال شاهد حضور گردشگران متعدد خارجی برای بازدید از گنبد بزرگ سلطانیه بوده است .
آقای مجتهدی با اشاره به سایر ظرفیت‌های گردشگری این منطقه گفت : مقبره چلپی اوغلی ، معبد داش کسن ، مقبره ملاحسن کاشی ، چمن طبیعی بزرگ ۳۵۰۰ هکتاری سلطانیه و.... از جمله نقاط دیدنی و گردشگری سلطانیه هستند که با برنامه ریزی مدون و تبلیغات گسترده می توانند  به ظرفیت های بالقوه و موثر برای جذب گردشگر تبدیل شوند .
شهردار سلطانیه نیز  در ابن دیدار به مشکلات پیش روی این شهرستان اشاره کرده و گفت : این شهرستان با توجه به ظرفیت‌های ذکر شده توسعه و پیشرفت خوبی نداشته است و باید مورد توجه ویژه و جدی مسئولین استان قرار گیرد .
آقای افشار استفاده از ظرفیت رسانه را یکی از مهمترین راهکارهای حل مشکلات این شهر عنوان کرد و اظهار داشت : صداوسیمای استان با توجه به فراگیری و تاثیرگذاری آن  زبان گویای مردم برای طرح و پیگیری مشکلات بوده و می تواند نقش مهم و موثری را در پیشرفت و توسعه شهرستان داشته باشد .
وی در ادامه با قدردانی از پرداخت شایسته رسانه استانی به این شهرستان گفت : در ایام عید نوروز امسال ما شاهد حضور بیش از ۱۰۰ هزار گردشگر در این منطقه و بازدید از آثار تاریخی به ویژه گنبد سلطانیه بوده ایم که این مهم بدون حضور و همکاری صداوسیما میسر و ممکن نبوده است.روابط عمومی مرکز

آدرس کوتاه :