جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

دیدار رئیس خانه کارگر استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار رئیس خانه کارگر استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان

شناسه : 372725759

دیدار رئیس خانه کارگر استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجانرئیس خانه کارگر و تنی چند از مسئولین این تشگل با حضور در صداوسیمای مرکز زنجان با رئیس رسانه استانی دیدار و تبادل نظر کردند.

مدیرکل مرکز در این دیدار با اشاره به شرایط دشوار حاکم بر محیط کار و تولید تصریح کرد: کارگران در صف اول جهاد اقتصادی و تولید کشور هستند و باید امنیت شغلی، تأمین معیشت و مسکن جامعه کارگری در اولویت قوانین و برنامه ریزی ها قرار گیرد.

آقای لطیفی ساماندهی130 هزار نفر از کارگران در حوزه مسکن را مهم ارزیابی کرد و افزود: رسانه استانی این آمادگی را دارد که در برنامه های مطالبه محور، این مشکل را مطرح و پیگیری نماید.

وی با تاکید بر این مطلب که کارگران به عنوان سرمایه های انسانی در هر کشوری نقش محوری در تحولات و مناسبات مختلف آن جامعه دارند افزود:  صدا و سیما آماده حمایت بیش از پیش از این قشر زحمتکش و بررسی مشکلات و چالش های آنها در مسیر برونرفت از مشکلات شان به ویژه تأمین مسکن و فراهم نمودن تسهیلات ویژه برای تهیه مسکن برای این قشر  در قالب برنامه مختلف با مشارکت و همراهی نهادهای ذیربط بویژه خانه کارگر استان است.

 دبیر خانه کارگر استان هم با تشکر از توجه ویژه رسانه استانی به مقوله کار و کارگر تصریح کرد: جامعه کارگری استان 130هزار نفر هستند که 11 هزار نفر در خانه کارگر عضویت دارند.

آقای نجاری ارزش گذاری بر نقش کارگر در جامعه توسط نهادها و دستگاه های ذیربط را مهم دانست و افزود: در حال حاضر کارگران جامعه به عنوان یک مؤلفه در اقتصاد مقاومتی، جایگاه و پایگاه محکم و قابل دفاعی ندارند تا بتوانند در دوام و استحکام اقتصاد نیز نقش ایفا کنند که از مهمترین مشکلات آنها می توان به نیاز به خدمات بهداشت و درمان تکمیلی، مسکن ارزان قیمت و امنیت اشتغال اشاره کرد.

دبیر خانه کارگر استان با اشاره به خدمات این تشکل گفت: توزیع سبد غذایی ارزان قیمت، آموزش های مورد نیاز مانند حسابداری، کارآفرینی، اقتصاد و هنر از جمله فعالیتهای خانه کارگر است که امیدواریم با همراهی صدا و سیما، امکانات و عملکرد این تشکل مردم پایه بیش از پیش به اطلاع مردم استان رسانده شود.

وی در این دیدار از عملکرد ارزشمند صداوسیما در آگاه سازی جامعه برای مقابله با بیماری کرونا در یکسال گذشته قدردانی کرد .

 

آدرس کوتاه :