رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

دیدار اعضای کانون مداحان استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار اعضای کانون مداحان استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان

شناسه : 356604322

دیدار اعضای کانون مداحان استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز


مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان در دیدار با مسئول و برخی از اعضای کانون مداحان استان ماه محرم را پیام آور انقلاب حسینی بیان کرد و افزود: این ماه فرصتی ارزشمند برای تبیین اهداف قیام عاشورا است و هیأت های مذهبی نقش مهمی در انتقال صحیح پیام عاشورا را دارند .
آقای لطیفی با اشاره به عزاداری بی نظیر مردم استان افزود: دسته های بزرگ عزاداری استان از جمله حسینیه اعظم ، زینبیه اعظم و سایر تجمعات باشکوه ، اکنون به عنوان الگوی مناسبی برای عزاداری ایام محرم تبدیل شده و استان زنجان را به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی به جهانیان شناسانده است .
وی با اشاره اهتمام ویژه صداوسیما برای معرفی و شناساندن مفاخر مذهبی و پیرغلامان استان اظهار داشت : ما در رسانه استانی امادگی داریم تا با همکاری کانون مداحان و معرفی پیرغلامان اباعبدالله الحسین ، مستندهای فاخری تولید و پخش نماییم .
مدیرکل مرکز در ادامه بر افرایش تعاملات با این کانون و بهره گیری از ظرفیت های این مجموعه در زمینه های مختلف تأکید کرد .
رییس کانون مداحان استان هم در این دیدار به عزاداری های پایتخت نشینان شور و شعور حسینی در روز های هشتم و یازدهم محرم اشاره کرد و گفت: عزاداری های مردم زنجان الگوی مناسبی برای کل کشور شده و در این راستا صداوسیما نقش ارزنده ای در انتقال ارزش‌ها و معارف این نهضت عظیم و حماسه جاودانه، داشته و دارد .
وی در ادامه به ارائه گزارش عملکرد کانون پرداخت و گفت: کانون مداحان با نظر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) برای شناسایی ، ساماندهی مداحان ، آموزش و استعدادیابی در این حوزه تشکیل شده و در حال حاضر 85 هزار مداح در کل کشور عضو این کانون هستند .
وی تصریح کرد: با تشکیل کانون ، انسجام و دانش مداحان استان افزایش یافته و همراهی رسانه استانی قطعا می تواند این مجموعه را در رسیدن به اهداف خود یاری نماید .

آدرس کوتاه :