جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

دیدار اعضای شورای استان با مدیرکل صداوسیما - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار اعضای شورای استان با مدیرکل صداوسیما

شناسه : 357827209

دیدار اعضای شورای استان با مدیرکل صداوسیما


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

 

مدیرکل مرکز در این دیدار با تسلیت ایام فاطمیه به نقش شوراها در مدیریت شهری و همچنین تاثیر آن در توسعه و پیشرفت شهر اشاره کرد و گفت : شوراها با توجه به وظایف تعیین‌شده برای آنها در قانون قطعاً نقش مهمی در توسعه شهری و روستایی خواهند دارند .

🔹آقای لطیفی با اشاره به جایگاه شوراها در کشور اظهار داشت : علیرغم گذشت بیش از ۲۰ سال از عمر شوراها در کشور ، این نهاد هنوز جایگاه واقعی خود را در مدیریت شهری و همچنین میان مردم پیدا نکرده است .
وی فرهنگ سازی در خصوص فعالیت های شورا و جایگاه و نقش آن در بهبود کیفیت مدیریت شهری را لازم و ضروری دانست و گفت : برای اینکه اهمیت وجود شوراها در بین مردم تبیین و شفاف سازی شود باید عملکرد آن در رسانه ها بیان شده تا مردم در جریان فعالیت شوراها قرار گیرند .
مدیر کل صداوسیمای استان ارتباط بین مدیریت شهری و رسانه استانی را در سطح خوب و مطلوب عنوان کرده و از آمادگی صداوسیما برای پوشش و انعکاس جلسات، مصوبات و فعالیت‌های شورای استان خبر داد.
رئیس شورای استان نیز در این دیدار با بیان اینکه شورای اسلامی طبق قانون دو وظیفه مهم برعهده دارد گفت : بررسی لوایح و مصوبات شهرداری برای توسعه و پیشرفت شهر و نظارت بر عملکرد شهرداری از جمله وظایف مهمی است که در قانون به عهده شوراها نهاده شده است .
آقای خدایی با تاکید بر این نکته که عملکرد شوراها به ویژه شورای استان برای مردم روشن نیست افزود : برای ایجاد اعتماد به شوراها و مدیریت شهری می بایست مردم در جریان فعالیت هایی که در شورا انجام میشود قرار گیرند .
وی صدا و سیما را ظرفیت بزرگ و مهمی در استان عنوان کرده و گفت : رسانه استانی با توجه به فراگیر بودن آن در بین مردم قطعاً می‌تواند نقش مهم و موثری در تبیین و اطلاع رسانی فعالیت ها و عملکرد شورا ایفا نماید .
وی در ادامه از فعالیت‌های صداوسیما به ویژه رویکرد جدید آن در تولید برنامه‌های متنوع و مخاطب پسند و همچنین ایجاد و تقویت روحیه مطالبه گری در مردم استان با پخش برنامه‌هایی همچون مطالبه ، تشکر و قدردانی کرد .
 در ادامه این جلسه سایر اعضا که هر کدام نماینده یکی از شهرستانهای استان می‌باشند به بیان نظرات دیدگاه‌ها و مشکلات شهرستان متبوع خود پرداختند .روابط عمومی مرکز

آدرس کوتاه :