رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

در دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران اوتیسم با مدیرکل صداوسیما عنوان شد : صداوسیما می تواند در آگاه سازی جامعه و مردم نسبت به بیماری اوتیسم بسیار موثر باشد . - نمایش محتوای خبر

 

 

در دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران اوتیسم با مدیرکل صداوسیما عنوان شد : صداوسیما می تواند در آگاه سازی جامعه و مردم نسبت به بیماری اوتیسم بسیار موثر باشد .

شناسه : 359248505

خبر/رویداد مرکز

مدیر کل مرکز در دیدار با مدیر و اعضاء انجمن خیریه حمایت از بیماران اوتیسم با بیان این مطلب که با وجود آنکه شناسایی زودرس بیماری اوتیسم و تلاش برای جلوگیری از روند این بیماری می‌تواند به‌تدریج به کنترل و مهار این بیماری و بازگشت کودکان به چرخه عادی زندگی کمک کند افزود: متاسفانه درحال حاضر، یکی از عمده‌ترین مشکلات در بحث بیماری اوتیسم در کشور، مشکل اطلاع رسانی بمنظور آشنایی همگانی با این بیماری است.

🔹آقای لطیفی با اشاره به این موضوع که سوال های رایج بسیاری در مورد بیماری اوتیسم، دلایل ابتلا، علائم و درمان این اختلال رفتاری وجود دارد اضافه کرد: یکی از عمده‌ترین مشکلات در بحث بیماری اوتیسم مشکل شناسایی این بیماری است به همین دلیل رسانه استانی تلاش نموده که در قالب برنامه هایی مانند خانواده، باحضور کارشناسان و متخصصین به امر بپردازد که البته جای کار بیشتری در این خصوص وجود دارد.
🔹وی از آمادگی کامل رسانه استانی بمنظور برنامه سازی با نهادهای مرتبط مانند دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و انجمن حمایت از بیماران اوتیستیک بمنظور آشنایی آحاد جامعه با این بیماری و نحوه برخورد با آن خبر داد.
🔸مدیر انجمن حمایت از بیماران اوتیسمی هم با تقدیر از توجه رسانه استانی به حوزه سلامت جامعه گفت: تحقیقات نشان می دهد در کشورهای توسعه یافته از هر 68 تولد یک نوزاد  به اوتیسم مبتلاست و علائم این اختلال در سه سال اول عمر بروز می کند و علت اصلی آن هنوز ناشناخته است.
🔸آقای بهرامی با اشاره به نقش رسانه ها بویژه رسانه ملی تصریح کرد : مهمترین کارکرد صداو سیما انعکاس مشکلات اوتیسمی‌ها و خانواده‌های آنهاست تا به جامعه و مردم کمک ‌کند که بهتر این بیماری را شناخته و بپذیرند و از سوی دیگر به مسئولان، پزشکان، روانپزشکان و نهادهای مرتبط با اوتیسم فرصت بیان مسائل مختلف با این بیماری داده شود.

آدرس کوتاه :