جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

درمانگاه شماره 5 شهرستان ابهر به بهره برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

درمانگاه شماره 5 شهرستان ابهر به بهره برداری رسید

شناسه : 211095520

درمانگاه شماره 5 شهرستان ابهر به بهره برداری رسید


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

درمانگاه شماره 5 شهرستان ابهر همزمان با مراکز بهداشت 17 استان به بهره برداری رسید.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان ابهر در مراسم افتتاح درمانگاه شماره 5 شهری ابهر، اظهار کرد: کلینیک شماره 5 نخستین درمانگاهی محسوب می شود که در طرح تحول نظام سلامت در ابهر ساخته شده است.
داوود رحمانی افزود: مراحل ساخت این کلینیک در سال 90 با هدف تامین و ارتقای مراقبت های اولیه سلامت در مناطق شهری آغاز شد.
وی با اشاره به اعتبارات این طرح، ابراز کرد: این کلینیک با اعتبار هفت میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی در زمینی به مساحت 840 مترمربع و زیربنای 486 مترمربع ساخته شده است.
رحمانی خاطرنشان کرد: برای تجهیز درمانگاه شماره 5 شهرستان ابهر یک میلیارد 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.
رئیس شبکه بهداشت شهرستان ابهر با اشاره به خدمات کلینیک سلامت شماره 5 شهرستان ابهر، گفت: طبقه همکف این کلینیک به عنوان مرکز سلامت و طبقه نخست آن به عنوان پایگاه سلامت شروع به فعالیت می کند.
وی ابراز کرد: هرگونه خدماتی که در یک مرکز و پایگاه سلامت باید ارائه شود در این کلینیک وجود دارد و کادر 12 نفره این پایگاه خدماتی شامل پزشکی، دندانپزشکی، تغذیه، مراقبت و آموزش سلامت، بهداشت روان و واکسیناسیون به شهروندان ارائه می کند که تا پایان سال مراقبان سلامت کلینیک افزایش می یابند.
رحمانی بیان کرد: پایگاه های مراقبت بهداشت در شهرستان ابهر تا پایان سال به 10 واحد می رسد که شش مورد از آن ها داخل مراکز بهداشت قرار دارد و دو پایگاه سلامت نیز به صورت غیر ضمیمه ای احداث می شود.
وی اظهار کرد: قبل از پایان سال دو پایگاه سلامت در میدان شهرداری و منطقه گلشهر شهرستان ابهر افتتاح می شود.
رئیس شبکه بهداشت شهرستان ابهر با بیان اینکه هر مرکز سلامت شهرستان ابهر به طور متوسط 18 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد، خاطرنشان کرد: یک مرکز سلامت می تواند حداکثر 50 هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد.
وی با اشاره به برنامه های شبکه بهداشت در ایام دهه فجر، یادآور شد: در روز 12 فروردین خدمات درمانی در تمام درمانگاه های شهرستان ابهر رایگان است.ایرنا

آدرس کوتاه :