جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

داوری 50 مقاله ویژه کنگره معماری و شهرسازی ایران- زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

داوری 50 مقاله ویژه کنگره معماری و شهرسازی ایران- زنجان

شناسه : 341384134

داوری 50 مقاله ویژه کنگره معماری و شهرسازی ایران- زنجان


خبر/فرهنگی

خبر/فرهنگی

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: 50 مقاله دریافت شده برای نخستین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- زنجان در شرف داوری است.

مهرداد عسگریان اظهار کرد: کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی ایران، در قالب استانی همزمان با 18 اسفندماه در استان زنجان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نخستین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی زنجان در قالب 18 محور مختلف و در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان برگزار می‌شود، تصریح کرد: در مجموع 50 مقاله برای کنگره معماری و شهرسازی استان دریافت شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان خاطر نشان کرد: مقالات دریافت شده توسط دبیرخانه کنگره معماری و شهرسازی استان در شرف داوری است.

عسگریان با بیان اینکه برگزاری پنل تخصصی با حضور میهمانان و کارشناسان این حوزه از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای کنگره محسوب می‌شود، اضافه کرد: در این پنل، به شهرهای تاریخی زنجان و سلطانیه پرداخته می‌‌شود.

وی با اشاره به اینکه طی سال آینده چهارمین دوره از کنگره تاریخ معماری و شهرسازی بم برگزار خواهد شد، یادآور شد: کنگره‌های استانی در قالب زیر مجموعه‌ای از این کنگره ملی در استان‌های مختلف برگزار می‌شود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان افزود: دستاوردها و مقالات برگزیده در کنگره‌های استانی تاریخ معماری و شهرسازی به چهارمین کنگره ملی ارسال خواهد شد.

عسگریان ادامه داد: سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، حوزه‌های فرهنگی ـ طبیعی، شهرها و روستاهای تاریخی، باستان‌شناسی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، میراث فرهنگی ناملموس، معماری و شهرسازی، راه‌های فرهنگی و عناصر وابسته، میراث آب و کشاورزی و میراث معماری و شهرسازی مدرن هشت محور اصلی نخستین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان زنجان به شمار می‌رود که مقالات دریافتی هم در این حوزه‌ها بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به منظور کاوش در برخی از سایت‌ها و محوطه‌های تاریخی استان زنجان برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است، اظهار کرد: کاوش در تپه «سانسیز» شهرستان طارم از جمله سایت‌های اولویت‌دار محسوب می شود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان تصریح کرد: به منظور آغاز کاوش‌‌های باستانشناسی در محوطه مورد نظر، باید شرایط جوی مساعد شود.فارس

آدرس کوتاه :