جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

دانش آموزان باید به کارآفرینی گرایش پیدا کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانش آموزان باید به کارآفرینی گرایش پیدا کنند

شناسه : 249877145

دانش آموزان باید به کارآفرینی گرایش پیدا کنند


خبر/علمی

خبر/علمی

معاون آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان در دوره تحصیلی متوسطه باید به کارآفرینی و مهارت آموزی گرایش پیدا کنند.

محمدنقی رحیمی در حاشیه مراسم اختتامیه استانی جشنواره نوجوان خوارزمی ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه در جمع خبرنگاران، رویکرد این جشنواره را کارآفرینی دانش آموزان ذکر کرد و افزود: هم اکنون سه میلیون دانش آموز دختر و پسر در این دوره تحصیلی مشغول تحصیل هستند و همه آنها اجازه شرکت در این جشنواره را دارند.
وی یادآورشد: شاخص جشنواره نوجوان خوارزمی در دوره اول متوسطه بر این است تا هر دانش آموز حداقل در یک رشته شرکت کند و بسیاری از دانش آموزان در بیش از یک رشته شرکت کرده اند که هر دانش آموز این مقطع در استان زنجان در یک و نیم رشته شرکت کرده است.
معاون آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره پس از رقابت در مرحله آموزشگاهی به مرحله منطقه ای، استانی و کشوری راه می یابند.
رحیمی ادامه داد: دانش آموزان در مرحله استانی جشنواره جوان خوارزمی ویژه ی دانش آموزان دوره اول متوسطه در شش رشته، زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، علوم آزمایشگاهی، کارآفرینی، پژوهش و دست سازه ها با هم به رقابت پرداخته اند که زبان و ادبیات فارسی و انگلیسی تا مرحله استانی ادامه دارد و مابقی وارد مرحله کشوری می شوند.
وی زمان برگزاری مرحله کشوری این جشنواره را 27، تا 29 مرداد سالجاری در مشهد مقدس اعلام کرد و افزود: هدف جشنواره جوان خوارزمی ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه تبدیل علوم نظری به علوم عملی و کاربردی است تا دانش آموزان آموخته های خود را به مرحله اجرا بگذارند.
معاون آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: در این دوره تحصیلی و با برگزاری جشنواره خوارزمی استعدادهای نهفته و بالفعل دانش آموزان شناسایی می شود و در هدایت تحصیلی و انتخاب رشته تحصیلی آنها موثر خواهد بود تا رشته های مورد نظر را بر اساس علاقه خود انتخاب کنند.
رحیمی تاکید کرد: پیش بینی می شود استان زنجان با حضور بیش از 66 هزار و 900 نفر رشته در بین سایر استان های کشور نمونه باشد.
معاون آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره سرآمد نخبگان استانی و کشوری هستند و شکی نیست که این قشر موفق آموزش و پرورش گردانندگان چرخ های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور در آینده هستند.
رحیمی ادامه داد: رویکرد کارآفرینی در تک تک رشته های جشنواره نوجوان خوارزمی ویژه دوره متوسطه اول لحاظ شده تا به صورت عملی اجرا شود.
در پایان این مراسم از دانش آموزان دختر و پسر راه یافته به این جشنواره از مناطق و نواحی 14 گانه آموزش و پرورش استان زنجان تجلیل شد.ایرنا

آدرس کوتاه :