جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

دانش‌آموزان حافظان استقلال علمی آینده کشور هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانش‌آموزان حافظان استقلال علمی آینده کشور هستند

شناسه : 309193407

دانش‌آموزان حافظان استقلال علمی آینده کشور هستند


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان دانش‌آموزان را حافظان استقلال علمی در آینده دانست و گفت: این دانش‌آموزان باید ادامه‌دهنده راه دانشمندان بزرگ کشور باشند.

مرتضی تمجیدی در مراسم نواختن زنگ استکبارستیزی که در مدرسه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: در آسمان تاریخ انقلاب اسلامی روزهایی چون ستاره می‌درخشند.

وی با تاکید بر اینکه از این روزها در تاریخ ایران کم نیست، اضافه کرد: یکی از این روزها روز ملی دانش‌آموز بوده که باعث افتخار ایران است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با دعوت از عموم مردم و دانش‌آموزان برای حضور پرشور در راهپیمایی روز 13 آبان، تصریح کرد: برای اینکه رشادت‌ها و دلاوری‌های دانش‌آموزان و یاد و خاطره شهیدان در دوران دفاع مقدس را گرامی بداریم، باید این رشادت‌ها را ارج بنهیم.

تمجیدی در ادامه با بیان اینکه اگر تاریخ را فراموش کنیم باید آن را به ناچار دوباره تکرار کرد، گفت: روز ملی دانش‌آموز فرصتی است تا یاد و خاطره شهدا و رزمندگان دفاع مقدس گرامی داشته شود.

وی دانش‌آموزان را حافظان استقلال علمی کشور در آینده دانست و افزود: امثال شهید مجید شهریاری که از افتخارات علمی کشور بودند و یا دانشمندان بزرگی چون غضنفریان از بین همین دانش‌آموزان به جامعه معرفی شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: وظیفه دانش‌آموزان در این برهه از زمان نیز ادامه راه این دانشمندان با حضور در صحنه، درس ‌خواندن و فعالیت‌های اجتماعی و ... است.

شایان ذکر است زنگ استکبارستیزی در آموزشگاه تیزهوشان پسرانه شهید هاشمی با حضور آیت‌الله شیخ علی خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، سید سعید حسینی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، ابوالفضل طهماسبی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان و جمع دیگری از مسؤولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان نواخته شد.فارس

 

آدرس کوتاه :