جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

دادستان زنجان در خصوص حمل، نگهداری، خرید، فروش و ساخت مواد محترقه هشدار داد - نمایش محتوای خبر

 

 

دادستان زنجان در خصوص حمل، نگهداری، خرید، فروش و ساخت مواد محترقه هشدار داد

شناسه : 58022202

دادستان زنجان در خصوص حمل، نگهداری، خرید، فروش و ساخت مواد محترقه هشدار داددادستان زنجان در خصوص حمل، نگهداری، خرید، فروش و ساخت مواد محترقه هشدار داد

دادستان زنجان گفت: هرگونه حمل، نگهداری، خرید و فروش و توزیع و ساخت و مونتاژ مواد محترقه جرم محسوب و از 3 ماه و یک روز تا 2 سال حبس برای مرتکبین اینگونه جرائم در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام حسن مظفری افزود: با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال و شور و شوق مردم به ویژه کودکان و نوجوانان در استقبال از سال جدید، متأسفانه تعدادی افراد فرصت‌طلب وسودجو به بهانه چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری) اقدام به تهیه و توزیع انواع مواد محترقه انفجاری و آتش‎زا بین مردم می‎کنند.

وی با بیان اینکه خریداران اینگونه مواد جوانان و نوجوانان تشکیل هستند، افزود:  افراد  با بکارگیری این گونه مواد در معابر عمومی شهرها و مراکز پرجمعیت باعث ایجاد صداهای مهیب انفجاری، رعب و وحشت و سلب آسایش شهروندان گردیده و به تبع آن زمینه اخلال در نظم و آسایش عمومی و ایجاد مزاحمت برای بانوان و اطفال را فراهم می‎کنند.

دادستان زنجان  ادامه داد: در سال‌های گذشته بر اثر اقدامات مذکور و احتراق چنین موادی تعدادی از هموطنان خصوصا اطفال و نوجوانان به لحاظ انفجار یا احتراق جان خود را از دست داده یا دچار صدمات شدید و غیرقابل جبرانی شده‎اند و در برخی موارد نیز خسارات مالی فراوانی به مردم و استفاده کنندگان آنها وارد گردیده است.

حجت‌الاسلام مظفری با تاکید بر اینکه ارتکاب چنین اعمالی زیبنده مردم اصیل فهیم و با فرهنگ ایرانیان نیست، ابراز کرد: به موجب قانون قانون مجازارت قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز مصوب 7 شهریور سال 90 هرگونه حمل، نگهداری، خرید و فروش و توزیع و ساخت و مونتاژ مواد محترقه جرم محسوب و از 3 ماه و یک روز تا 2 سال حبس برای مرتکبین اینگونه جرائم در نظر گرفته شده است

وی ادامه داد : لذا مراجع قضایی و انتظامی با توزیع کنندگان به ویژه واحدهای صنفی متخلف و استفاده کنندگان خطرساز قاطعانه برخورد و اقدام قانونی و قضایی را معمول خواهند داشت.

حجت الاسلام مظفری افزود: از عموم مردم شریف استان زنجان تقاضا داریم هرگونه اطلاعاتی در این زمینه را به دادسراهای استان و نیروهای انتظامی اعلام کنند. همچنین واحدهای صنفی کسانی که خرید و فروش موادمحترقه می‌کنند توسط اماکن نیروی انتظامی پلمب خواهد شد.(مهر)

آدرس کوتاه :