جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

خیریه های حوزه سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

خیریه های حوزه سلامت

شناسه : 363641729

خیریه های حوزه سلامت 

مسئول و اعضاء هیات امناء بیمارستان خیریه حضرا ولیعصر_(عج) زنجان با حضور در صداو سیما با رئیس رسانه استانی دیدار و تبادل نظر کردند.

مدیرکل مرکز در این دیدار با تجلیل از واقفان این مرکز درمانی تصریح کرد: یکی از سنت‌های زیبای اسلام سنت وقف است و در حدیث مشهوری از رسول اکرم (ص) آمده است که اگر فردی از دنیا برود عمل او قطع می شود ولی ثمرات وقف در دنیا همچنان برای او جاری خواهد بود.

آقای لطیفی با اشاره به کمبود تخت های درمانی در کشور افزود: نیت خیر و اندیشه انسان دوستانه واقفین در احداث و تجهیز این نوع بیمارستانها قابل تقدیر و ارزشمند است .

آقای لطیفی تجهیز این بیمارستانها به فن آوری روز، توسعه و بروز رسانی زیرساختها و گسترش امکانات رفاهی مانند اسکان و پارکینگ خودرو را از مهمترین وظایف هیات امناء این مراکز درمانی خیریه دانست.

رئیس رسانه استانی فرهنگ سازی  برای پیشگیری در راستای ایجاد جامعه سالم حائز اهمیت دانست و افزود : ترویج زندگی سالم با اصلاح روشهای تغذیه، تبلیغ ورزش و تحرک موثر و ....  در راستای کاهش بیماریها و داشتن خانواده و جامعه سالم بسیار مهم و اثرگذار است .

وی برآمادگی کامل رسانه استانی بمنظور تبیین و اطلاع رسانی فعالیتهای موثر خیریه حضرت ولیعصر(عج) تاکید کرد.

مسئول هیات امناء مرکز درمانی خیریه حضرت ولیعصر(عج) ضمن تقدیر از توجه وافر رسانه استانی به مقوله بهداشت و درمان، با اشاره به تاریخ فعالیت این بیمارستان گفت:  احداث این مجتمع پزشکی 308 تختخوابی از سال 1364 و با هدف ایجاد تختهای استاندارد آموزشی ودرمانی ،آموزش گروه پزشکی ، ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی و ایجاد رفاه اجتماعی انجام شد و برای این امر اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال هزینه شده است که 2/5 میلیارد ریال آن از محل جذب کمکهای مردمی بوده است .

آقای نهانوندی پور به کمبود شدید تختهای بیمارستانی در استان اشاره کرده و  افزود: با توجه به این موضوع کار احداث بیمارستان 420 تخت خوابی با یپش بینی اعتباری بالغ بر  400 میلیارد ریال آغاز شده است که امید است با همت خیرین حوزه سلامت به بهره برداری برسد .

وی با تشکر از همراهی صداو سیما، خواستارهمکاری بیش از پیش رسانه استانی در جذب نیات خیرین سلامت در تکمیل و بهره برداری مجموعه درمانی جدید شد.

 

آدرس کوتاه :