جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

خبرنگاران باید با رعایت اصول حرفه ای مطالبات برحق مردم مناطق مختلف استان را منعکس نمایند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبرنگاران باید با رعایت اصول حرفه ای مطالبات برحق مردم مناطق مختلف استان را منعکس نمایند

شناسه : 373511152

خبرنگاران باید با رعایت اصول حرفه ای مطالبات برحق مردم مناطق مختلف استان را منعکس نمایندمدیرکل مرکز در جمع خبرنگاران شهرستانهای استان، معرفی پتانسیل ها و ظرفیتهای بالقوه و بالفعل مناطق مختلف استان از طریق رسانه ملی را عامل تاثیرگذاری بر توسعه پایدار این مناطق دانست.

آقای لطیفی وظیفه خبرنگاران در مناطق مختلف استان را مهم توصیف کرد و افزود: رسانه حلقه واسط بین مردم و مسئولان است و خبرنگاران باید با رعایت اصول حرفه ای مطالبات برحق مردمی را از مبادی ذیربط منعکس  و پیگیری نمایند.

مدیرکل مرکز تشخیص درست ذائقه مردم و  امیدآفرینی در جامعه را از ضروریات کار رسانه ای بیان کرد و افزود: ایجاد امید و نشاط در ارکان جامعه وظیفه حساس و خطیر رسانه ملی است و باید جهت دهی اخبار در راستای امیدآفرینی و افزایش انگیزه های تلاش و خدمت باشد.

وی بیان خدمات نظام اسلامی را در کنار انعکاس مشکلات مردمی، وظیفه توام رسانه ملی بیان کرد و گفت: مهمترین وظیفه خبرنگاران در حال حاضر، تبیین خدمات نظام اسلامی در عرصه های مختلف با هدف امیدآفرینی در کنار بیان صحیح و نقادانه مشکلات بمنظور ارائه راهکار و رفع این موانع توسط مسئولین است.

مدیرکل مرکز توجه بیش از پیش به شهرستانها را از اولویت های اصلی صدا و سیما عنوان کرده و وظیفه خبرنگاران شهرستانها را در انجام این مأموریت خطیر ، مهم و تأثیرگذار دانست .

رئیس رسانه استانی تولید گزارش های فاخر خبری را در توسعه مناطق کمتر شناخته شده حائز اهمیت برشمرد و گفت: اگر جاذبه های گردشگری، سیاحتی و زیارتی، همچنین توانمندیهای بالقوه شهرستانها از طریق قاب دوربین خبری بصورت حرفه ای و با عقبه پژوهشی پخش شود، جذب سرمایه از طرق مختلف چهره این مناطق را دگرگون خواهد کرد.

مدیرکل مرکز با یادآوری فرصت باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: استقلال عمل، بی طرفی، رعایت انصاف و الگو قراردادن سیاست های راهبردی نظام اسلامی در انتخاب اصلح ، نقشه راه خبرنگاران و گزارشگران رسانه ملی است.

 

آدرس کوتاه :