جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

حمایت رسانه ملی از هنرهای نمایشی، فیلم سازان جوان و برنامه سازان حوزه انیمیشن - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت رسانه ملی از هنرهای نمایشی، فیلم سازان جوان و برنامه سازان حوزه انیمیشن

شناسه : 359249839

حمایت رسانه ملی از هنرهای نمایشی، فیلم سازان جوان و برنامه سازان حوزه انیمیشن


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان در جمع هنرمندان و فعالان عرصه نمایش، فیلم و تئاتر، با اشاره به جایگاه هنرهای نمایشی در جامعه گفت: فیلم و نمایش رسانه هایی  نافذ و تعیین کننده هستند و امروزه، در بسیاری از کشورها برای بسترسازی و عملیاتی کردن برنامه ها و راهبردهای فرهنگی از این رسانه ها استفاده گسترده ای می کنند.

🔹آقای لطیفی با تاکید بر اهمیت هنر نمایش و فیلم در حوزه ماندگاری فرهنگ افزود: یكی از عمده‌ترین خدماتی كه تهیة فیلم‌ و اجراء نمایش به شكوفائی فرهنگ یك جامعه انجام می دهد، توجه به مضامین اجتماعی و فرهنگی جامعه و كاربرد این هنرها در قلمرو فرهنگ مردم و احیای سنن قومی و بومی آن جامعه است‌.
🔹وی اولویت رسانه استانی را بهره مندی از هنرمندان بومی استان دانست و تصریح کرد: خوشبختانه استعدادهای خوبی در حوزه فیلم ونمایش در استان زنجان وجود دارد و درصددیم با تشکیل بانک مشخصات هنرمندان، بانک طرح و فیلمنامه و تشکیل گروه فیلم وسریال شبکه اشراق مسیر فعالیت هنرمندان استان را تسهیل کنیم.
🔹مدیرکل صداوسیما انسجام بین هنرمندان استان و تعامل سازنده با استانهای دیگر را راهکار مهمی در تعامل فرهنگی و انتشار و تبلیغ فرهنگ استان دانست و تصریح کرد:باید در نوشتن فیلمنامه‌‌ و نمایشنامه از عوامل و عناصر تشكیل دهندة فرهنگ بومی استفاده کرد تا علاوه بر شناسایی سبقه تاریخی و فرهنگی استان راه برای حضور بیش از پیش هنرمندان زنجانی در سایر استانها هموار شود.
🔹آقای لطیفی با استناد به نظرسنجی معتبر صورت گرفته در رسانه ملی افزود: شبکه اشراق با داشتن 70 درصد مخاطب بستر مناسبی برای پخش فیلم، سریال و انیمیشن است و آماده ایم بمنظور حمایت از جامعه هنری استان آثار باکیفیت تولید شده را خریداری نماییم تا از طریق شبکه اشراق یا شبکه های سراسری پخش شود.
🔹وی با اعلام این خبر که تولید دو سریال تلویریونی در آینده نزدیک کلید خواهد خورد، از هنرمندان استان خواست بمنظور مشارکت در برنامه سازی حوزه های نمیش و سریال طرح های خود را به مرکز ارائه نمایند.
◀️ در ابتدای این نشست هنرمندان حوزه های فیلم، نمایش و انیمشن در جوی صمیمی و بی تکلف مسائل ، مشکلات و پیشنهاداتشان را رئیس رسانه استانی درمیان گذاشتند .

 

آدرس کوتاه :