رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

حمایت رسانه ملی از هنرهای نمایشی، فیلم سازان جوان و برنامه سازان حوزه انیمیشن - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت رسانه ملی از هنرهای نمایشی، فیلم سازان جوان و برنامه سازان حوزه انیمیشن

شناسه : 359249839

حمایت رسانه ملی از هنرهای نمایشی، فیلم سازان جوان و برنامه سازان حوزه انیمیشن


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان در جمع هنرمندان و فعالان عرصه نمایش، فیلم و تئاتر، با اشاره به جایگاه هنرهای نمایشی در جامعه گفت: فیلم و نمایش رسانه هایی  نافذ و تعیین کننده هستند و امروزه، در بسیاری از کشورها برای بسترسازی و عملیاتی کردن برنامه ها و راهبردهای فرهنگی از این رسانه ها استفاده گسترده ای می کنند.

??آقای لطیفی با تاکید بر اهمیت هنر نمایش و فیلم در حوزه ماندگاری فرهنگ افزود: یكی از عمده‌ترین خدماتی كه تهیة فیلم‌ و اجراء نمایش به شكوفائی فرهنگ یك جامعه انجام می دهد، توجه به مضامین اجتماعی و فرهنگی جامعه و كاربرد این هنرها در قلمرو فرهنگ مردم و احیای سنن قومی و بومی آن جامعه است‌.
??وی اولویت رسانه استانی را بهره مندی از هنرمندان بومی استان دانست و تصریح کرد: خوشبختانه استعدادهای خوبی در حوزه فیلم ونمایش در استان زنجان وجود دارد و درصددیم با تشکیل بانک مشخصات هنرمندان، بانک طرح و فیلمنامه و تشکیل گروه فیلم وسریال شبکه اشراق مسیر فعالیت هنرمندان استان را تسهیل کنیم.
??مدیرکل صداوسیما انسجام بین هنرمندان استان و تعامل سازنده با استانهای دیگر را راهکار مهمی در تعامل فرهنگی و انتشار و تبلیغ فرهنگ استان دانست و تصریح کرد:باید در نوشتن فیلمنامه‌‌ و نمایشنامه از عوامل و عناصر تشكیل دهندة فرهنگ بومی استفاده کرد تا علاوه بر شناسایی سبقه تاریخی و فرهنگی استان راه برای حضور بیش از پیش هنرمندان زنجانی در سایر استانها هموار شود.
??آقای لطیفی با استناد به نظرسنجی معتبر صورت گرفته در رسانه ملی افزود: شبکه اشراق با داشتن 70 درصد مخاطب بستر مناسبی برای پخش فیلم، سریال و انیمیشن است و آماده ایم بمنظور حمایت از جامعه هنری استان آثار باکیفیت تولید شده را خریداری نماییم تا از طریق شبکه اشراق یا شبکه های سراسری پخش شود.
??وی با اعلام این خبر که تولید دو سریال تلویریونی در آینده نزدیک کلید خواهد خورد، از هنرمندان استان خواست بمنظور مشارکت در برنامه سازی حوزه های نمیش و سریال طرح های خود را به مرکز ارائه نمایند.
◀️ در ابتدای این نشست هنرمندان حوزه های فیلم، نمایش و انیمشن در جوی صمیمی و بی تکلف مسائل ، مشکلات و پیشنهاداتشان را رئیس رسانه استانی درمیان گذاشتند .

 

آدرس کوتاه :