جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۹

حماسه حضور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حماسه حضور

حماسه حضور


Loading the player...

در روز 22 بهمن 1357، تاريخ نهضت اسلامي مردم ايران به رهبري امام خميني(ره) به نقطه عطف خود رسيد. در اين روز سرانجام مبارزات مردم مسلمان به بار نشست و پادشاهي 2500 ساله و ظلم و استبداد بيش از 50 ساله رژيم پهلوي در ايران، ريشه کن شد و به خواست الهي حکومت جمهوري اسلامي تأسيس شد.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بدون شک معجزه ای الهی بود که به دست معجزه گر مردی از سلاله پاک رسول خدا صلی الله علیه و آله ، به انجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت. تأثیر سریع انقلاب اسلامی در منطقه و بر آشفتن شعله خشم مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از کشورهای تحت سلطه استعمار، گواه روشنی بر این مدعاست؛ زیرا در کمتر مقطعی از تاریخ، شاهد پیروزی و تأثیرگذاری قاطع جنبشی صرفا مردمی بوده ایم.

اکنون که در مقطع خاصی از تاریخ تحولات جهان و هم چنین، درموقعیت حساس و سرنوشت سازی از دوران انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم، مسئولیت ما ایجاب می کند تا واقعیت ها، ریشه ها و آثار گوناگون انقلاب را در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بشناسیم تا بتوانیم با برنامه ریزی حساب شده ارکان انقلاب را تثبیت کنیم.

استمرار هر جنبشی به زنده نگه داشتن انگیزه های اصلی آن جنبش وابسته است. انگیزه اصلی مردم مسلمان ایران در رویارویی با رژیم طاغوت عبارت بود از: تلاش برای ایجاد استقلال فرهنگی، آزادی سیاسی و جمهوری اسلامی. با تحلیل دقیق این انگیزه ها در مرحله نظر و سپس برنامه ریزی عملی برای اجرای آنها در سطح اجتماع، می توانیم دوام انقلابمان را تأمین کنیم.

یک گل و صد بهار

یاد آن روزی که بهمن گل به بار آورده بود و آن زمستانی که با خود نوبهار آورده بود
یاد باد آن دل تپیدن های مشتاقان یار و آن عجب نقشی که آن زیبا نگار آورده بود
عشق را صد رشته جان، در لعل نوشین بسته بود حسن راصد چشم دل، آیینه وار آورده بود
از گلستان شهیدان تا به مهرآباد عشق موج دریای زمان، چشم انتظار آورده بود
منکران گفتند با یک گل نمی گردد بهار لیک ما دیدیم، یک گل صد بهار آورده بود
در نگاهش جلوه گل بود و با غوغای عشق در چمن هر گوشه ای را صد هزار آورده بود

ویژه برنامه " حماسه حضور" به مناسبت روز  22 بهمن از ساعت 9 تا 12 از شبکه اشراق زنجان پخش خواهد گردید.

در این ویژه برنامه با استقرار واحد سیار رادیویی و استفاده از ظرفیت گزارشگران در سطح شهر زنجان و همچنین از توانمندی گزارشگران شهرستانها استفاده شده و شامل بخش های متنوع و مختلفی از قبیل حضور کارشناس، گزارشگر، ارتباط تلفنی و ... خواهد بود. و حماسه مردمی استان زنجان را به تصویر خواند کشید.

پخش كامل راهپيمايي در تمامي طول مسير تعيين شده، پخش اطلاعيه ها، گزارش مردمي، پخش سرود هاي حماسي و... از بخش هاي اين برنامه است.

سال تولید: 1394

تهیه کننده: رضا ستاری پور

دستیار تهیه : حسین نجفی

کارگردان: مسعود عابدی

تصویربرداران: حمیدرضا پارسه - رسول رحیمی - حسن بیات

صدابردار: حسن دهقانپور

طراح دکور: علی بهمنیار

نورپرداز: علی رجبی

مجری: سعیده سلجوقی - اصغر داداشی

نویسنده: سعیده سلجوقی

تدوین: امیر فیلی

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.