جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حلوای اوماج زنجان - صفحه محتوایی ماه رمضان

 

 

حلوای اوماج زنجان

حلوای اوماج زنجان


Loading the player...

مواد لازم جهت تهیه حلوای اوماج زنجان  :آرد 1کیلو، آب نصف پیمانه، روغن 4پیمانه، شیره 1کیلو ، کمی آب ، شکر نیم کیلو، هل و گلاب و زعفران دم کرده به مقدار لازم.
مراحل تهیه اوماج: درابتدا نصف پیمانه آّب رو لابه لای آرد می پاشیم تا گوله گوله بشه. برای یک دست شدن آردهای گوله شده به یه الک یا آبکش احتیاج داریم، به این صورت که با فشار دست گوله ها رو از سوراخ های آبکش رد می کنیم تا یک دست بشن. آرد یک حالت دون دون پیدا میکنه، مثل آرد سوخاری فقط نرم تر از آرد سوخاری هست.
روغن را در یک قابلمه میریزیم میذاریم داغ بشه، این حلوا خیلی روغن مصرف میکنه . وقتی کاملا داغ شد اوماج رو بهش اضافه میکنیم و میذاریم یک ربع سرخ بشه تا خامی آرد از بین بره. باید تند تند به هم زد که نسوزه.
شیره رو با شکر و آب و باقی مواد جداگانه میجوشونیم. بعد از اینکه آرد با روغن کمی سرخ شد شیره رو بهش اضافه میکنیم.(بهتره از روی گاز پایین گذاشته بشه و بعد شیره اضافه بشه)و مدام هم میزنیم. بعد روی حرارت میگذاریم تا کمی آبش کشیده بشه. شل یا سفت بودنش هم بستگی به خودتون داره. حلوا آماده ست .توی ظرف بکشید و با مواد دلخواه تزیینش کنید.
اگر شیره غلیظ بود به ازای هر یک کیلو  چهار پیمانه آب اضافه میشه و اگه رقیق بود سه پیمانه. اگر از طعم شیره خوشتون نمیآد می تونید به جاش از شهد شکر و آب بدون شیره استفاده کنید.


 

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: رباب فتحی