سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نماد پاسداری از ارزش‌ها است - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نماد پاسداری از ارزش‌ها است

حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نماد پاسداری از ارزش‌ها است


امام جمعه ابهر:

امام جمعه ابهر گفت: حضور حماسی و با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نماد پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و نشانگر اقتدار و پشتوانه مردمی نظام به عنوان اصلی‌ترین پشتوانه و سرمایه کشور است.

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان با توصیه مردم به خودداری از اسراف اظهار داشت: اسراف همیشه و همه جا بر پیکر اخلاق و اقتصاد و سلامتی فرد و جامعه ضربه وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه اسراف، گناه کوچکی نیست، افزود: اسراف در اموال شخصی گناه و در بیت‌المال مسلمانان گناهی بزرگتر است که باید از آن خودداری و در حفظ بیت‌المال تلاش کنیم.

خطیب جمعه ابهر در ادامه به دستاوردهای انقلاب اسلامی و چرایی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و ادامه داد: دستاوردهای 36 ساله انقلاب اسلامی آن قدر گسترده و فراوان است، که صدها جلد کتاب برای شمارش آن لازم است.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی علاوه بر میلیون‌ها خدمات عمرانی و رفاهی بزرگ بعضی از مبانی و اصول را در جامعه مثل مسئله ولایت فقیه  و احیای ارزش‌ها و خودباوری و آگاهی و بصیرت و اتحاد را نهادینه کرد.

رحیمی ادامه داد: حضور حماسی و با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نماد پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و نشانگر اقتدار و پشتوانه مردمی نظام به عنوان اصلی‌ترین پشتوانه و سرمایه کشور بود.

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن صحنه نمایش بیداری و هوشیاری ملت اسلامی، اتحاد و همدلی آنان و توجه به سرنوشت کشور و اعلام بیزاری از دشمنان نظام اسلامی بود، اظهار داشت: یکی از پیام‌های مهم این حضور این بود که مردم حساب انقلاب اسلامی و دفاع از کیان انقلاب را هیچ ربطی به مسائل داخلی و مشکلات نمی‌دهند و حفظ انقلاب در برابر توطئه‌های دشمنان قسم خورده را از کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین وظایف در برابر دشمنان می‌دانند.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن برای دولتمردان و مسئولان کشورمان نیز پیامی داشت که آنها بر عهدی که با مردم، امام و رهبری و انقلاب بسته‌اند باید وفادار بمانند و نمی‌توانند در مقابل زورگویی مستکبران و در رأس آنها آمریکا سر تعظیم فرود بیاورند، تصریح کرد:  اعضای تیم مذاکره‌کننده ما نماینده یک ملت با اقتدار و عزتمند هستند و با شعار «هیات منا الذله» بزرگ و تربیت شده‌اند.

وی ادامه داد: حضور با شکوه مردم از جهت دیگر وظیفه مسئولان را سنگین‌تر می‌کند که کار را فراموش نکنند و به جد در فکر حل گره‌های فرهنگی و اقتصادی جامعه باشند.

رحیمی به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش و پدافند هوایی اشاره کرد و افزود: نکته مهمی که رهبر معظم انقلاب درباره مذاکرات هسته‌ای متذکر شدند موافقت با اصل توافق بود که فرمودند؛ من با توافقی که بتواند انجام شود موافقم اما با توافق بد موافق نیستم.

وی در ادامه به ارتحال ملکوتی عالم عامل و فاضل عابد حضرت آیت‌الله محمدتقی خاتمی اشاره کرد و گفت: ایشان چنان که در پیام حضرت آیت‌الله حسینی بوشهری نیز آمده بود عمر پر برکت خود را صرف کسب علوم اسلامی و تربیت شاگردان و خدمت به مردم ولایت‌مدار زنجان کرده بود.

امام جمعه ابهر افزود: آیت‌الله شیخ محمدتقی خاتمی عالمی خدوم و مردمی و انقلابی بودند که عمر با برکتشان را به پارسایی، پرهیزگاری و در خدمت به علم و ترویج معارف الهی به کار گرفتند و با رفتن چنین بزرگانی، جایشان خالی مانده و پرکردن آن بسیار سخت استفارس.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.