جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

حادثه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حادثه

حادثه


Loading the player...


برنامه "حادثه" تولید سیمای مرکز زنجان می باشد.این برنامه به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی تولید شده است.بلایای طبیعی دارای انواع گوناگونی است. زلزله، سیل، طوفان، گردباد، سونامی، تگرگ، بهمن، رعد و برق، تغییرات شدید درجه حرارت، خشکسالی و آتشفشان نمونه‌هایی از بلایای طبیعی هستند. برخی از بلایای طبیعی، بطور غیر مستقیم، ناشی از عملکردهای انسانی هستند. برای مثال بلایای ناشی از افزایش آلودگی هوا و یا گرم شدن زمین و همچنین سیل ناشی از تخریب جنگل‌ها به‌دست انسان از این جمله‌اند.با آنکه اغلب بلایای طبیعی خارج از کنترل انسان به نظر می‌رسند، ولی خسارات و آسیب‌های ناشی از آنها، بطور چشمگیری قابل کنترل است. این موضوع ارتباط مستقیمی با عملیات پیش‌گیرانه توسط انسان دارد.

برای مثال استحکام ابنیه در برابر بارهای افقی جهت کاهش خسارات ناشی از زلزله و یا ایجاد پوشش گیاهی و ساخت بندها و سدها جهت کاهش خسارات ناشی از سیل، از جمله موارد پیش‌گیرانه‌است.همچنین عکس‌العمل صحیح و اصولی نیز می‌تواند در کاهش آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی موثر باشد. برای مثال آوار برداری اصولی پس از وقوع یک رویداد زمین‌لرزه، می‌تواند به کاهش خسارات و آسیب‌ها کمک کند.

یکی دیگر از راه‌های کاهش آثار مخرب بلایای طبیعی، آموزش است آموزش همچنین می‌تواند به کاهش اثرات روانی منفی در بلایای طبیعی نیز کمک کند.برنامه "حادثه" نیز سعی دارد گامی در این مسیر بردارد.برنامه با آرم شروع و با نریشنی در مورد تاریخچه موضوع ادامه می یابد، با آموزش کارشناسی موضوع به جمع بندی می رسد. نريشن و وله هم حلقه اتصال قسمت های مختلف برنامه هستند.

عوامل این برنامه عبارت است از:

تهیه کننده:شهرام سعیدی

نویسنده:آقای جمشیدی

تصویر بردار:حسین حسنی

آرم:امیر فیلی

تدوین:لیلا میرزایی

نریشن:فیاض حاجیلو-زهرا کرد نایچ

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.