جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

جمعیت هلال احمر زنجان برای امدادرسانی در فصل زمستان آماده است - نمایش محتوای خبر

 

 

جمعیت هلال احمر زنجان برای امدادرسانی در فصل زمستان آماده است

شناسه : 326232357

جمعیت هلال احمر زنجان برای امدادرسانی در فصل زمستان آماده است


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به آغاز اجرای طرح زمستانی پلیس راه، تیم های امداد و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر در این استان برای یاری رسانی به حادثه دیدگان و در راه ماندگان احتمالی آماده است.

علی طاهری افزود: اجرای این طرح همه ساله از 15 آذر آغاز می شود تا امدادگران و دستگاه های امداد رسان بتوانند در مواقع برف و کولاک به موقع و سریع به مسافران گرفتار و حادثه دیده کمک کنند تا میزان تلفات و خسارت ها به حداقل برسد.
وی اظهار کرد: دستگاه های امداد رسان مانند نیروی انتظامی، عوامل پلیس راه، اورژانس همانند سال های گذشته، جمعیت هلال احمر استان زنجان را به منظور اجرای هرچه بهتر این طرح یاری خواهند داد تا ماموریت ها به نحو احسن انجام شود.
طاهری امکانات و تجهیزات این جمعیت برای امدادرسانی را خوب و مناسب خواند و افزود: در راستای اجرای هرچه بهتر و بهینه طرح زمستانی، 220 نفر نجاتگر و پرسنل امدادی در پایگاه امداد و نجات جاده ای مستقر هستند تا در امداد رسانی مشکلی نباشد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان تعداد پایگاه های امداد و نجات جاده ای این جمعیت در سطح محورهای مواصلاتی زنجان را 15 پایگاه اعلام کرد و گفت: از این تعداد 10 پایگاه ثابت، یک پایگاه موقت و 4 پایگاه نیز سیار است.
طاهری با بیان اینکه امکانات زیستی و اقلام غذایی به اندازه کافی در انبارها و سطح پایگاه های جاده ای ثابت این جمعیت ذخیره شده که درصورت نیاز بین در راه ماندگان توزیع خواهد شد افزود: همچنین با همکاری مدیریت بحران استان و شهرستانها، مساجد، مدارس همچنین سالن های ورزشی برای اسکان گرفتار شدگان در برف و کولاک پیش بینی شده است.
وی یادآورشد: در مجموع 35 دستگاه خودور اعم از آمبولانس، خودرو نجات، خودرو کمک دار و سنگین در راستای اجرای این طرح آماده هستند همچنین مواد غذایی و اقلام زیستی برای 50 نفر و اسکان موقت آنان در هر پایگاه ثابت جاده ای پیش بینی شده است.
طاهری افزود: سامانه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان بطور شبانه روز آماده دریافت اطلاعات جهت ارائه خدمات است و گرفتارشدگان و در راه ماندگان در صورت نیاز می توانند با شماره تلفن 112 تماس بگیرند.ایرنا

آدرس کوتاه :