جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

جشن انقلاب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

جشن انقلاب

جشن انقلاب


Loading the player...

سیمای مرکز زنجان به مناسبت ایام الله دهه فجر ویژه برنامه ای با عنوان جشن انقلاب  و به مدت 50 دقیقه تهیه کرده است که این ویژه برنامه از 12 تا 22 بهمن ماه هر شب ساعت 23:20 از سیمای استانی مرکز زنجان پخش می شود.

دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهاي اسلامي، مقطع رهايي ملت ايران و بخشي از تاريخ ماست كه گذشته را از آينده جدا ساخته است. در دهه فجر اسلام تولدي دوباره يافت و اين دهه در تاريخ ايران نقطه اي تعيين كننده و بي مانند بشمارميرود. تا قبل از انقلاب اسلامي،‌ در ايران نظام اسلامي وجودنداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه ي «غالب و مغلوب» و« سلطان و رعيت » بود وپادشاهان احساس مي‌كردند كه فاتحيني هستند كه بر مردم غلبه يافته اند و حضرت امام رضوان الله تعالي عليه اين سلسله معيوب را قطع كردند و نقطه ي عطفي در تاريخ ايران بوجودآوردند و شمشير اسلام مردم را عليه دشمنان اسلام،‌ مردم و استعمارگران به كار گرفتند. دهه انقلاب از رشحات اسلام است و آئينه اي است كه خورشيد اسلام در او درخشيد و اين دهه بايد با عظمت هرچه تمامتر برگزارشود. اين مراسم را با هيجانهاي عاطفي صحيح بايد با طراوت و تازه كرد. در مذهب ما،‌ احساسات،‌ گريه و شادي، حب و بغض و عشق و نفرت جايگاه والايي دارد. از اين رو جشنهاي دهه فجر مي بايستي همچون مراسم و اعياد مذهبي گرامي داشته شود و مردمي باشد. بايد كليه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره ي فراموش نشدني حضرت امام و پيروزي انقلاب اسلامي را جشن بگيرند.

ویژه برنامه "جشن انقلاب" در شهرستان ها با هدف معرفی شاخص های مهم توسعه و خدمات 38 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرستان ها و همچنین با رویکرد امید، شادی و نشاط با حضور اقشار مختلف مردم با آیتم های متنوع و  شاد به مدت 50 دقیقه تولید و پخش می شود.

آیتم های برنامه :

آیتم جشن شهرستان با حضورنماینده ولی فقیه در شهرستان و فرمانداران هر شهرستان به دستاوردهای انقلاب می پردازد.

آیتم شعر انقلاب با حضور شعرای انقلاب

آیتم خاطره گویی توسط فعالان انقلابی هر شهرستان

آیتم معرفی شهدای شاخص شهرستان در انقلاب

آیتم معرفی مساجدی که درزمان انقلاب کانون فعالیت بودند

و تبیین روزشمار انقلاب و آیتم حضور که مردم انقلابی و همیشه در صحنه شهرستان های استان را برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات 7 اسفند ماه دعوت می نماید .روابط عمومی مرکز

سال تولید: 1394

تهیه کننده و کارگردان: فریدون قدیری

دستیار تهیه: مسعود خالقی

مجری : فریدون صفری

نویسندگان : فریبا قانع و رباب شیری

تصویربرداران: محمد حجازی-حسن امیدیار -حسین حسنی

صدابردار: محسن حجازی

تدوین گر: مریم قزلباش

هماهنگی : صغری نباتی

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.