جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تولید 440 هزار تن انواع علوفه در استان زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید 440 هزار تن انواع علوفه در استان زنجان

شناسه : 323556858

تولید 440 هزار تن انواع علوفه در استان زنجان


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

سرپرست زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: در سال جاری 440 هزار تن انواع علوفه در استان زنجان تولید شده است.

حسین عامری اظهار کرد: مجموع سطح زیرکشت علوفه در استان زنجان 51 هزار و 681 هکتار است که 40 درصد کل سطح زیر کشت محصولات آبی در استان را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یونجه، شبدر، اسپرس، خلر، ماشک، سورگوم و ذرت انواع محصولات علوفه‌ای مورد کشت در استان زنجان است، تصریح کرد: امسال در مجموع میزان تولید انواع علوفه در استان به 440 هزار تن رسید.

سرپرست زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه یونجه در بین سایر محصولات علوفه‌ای در استان زنجان بیش‌ترین سطح زیر کشت را دارا است، خاطرنشان کرد: یونجه آبی و دیم به ترتیب سطحی بالغ بر 42 هزار و 400 هکتار و 6 هزار و 15 هکتار از اراضی زراعی استان را به خود اختصاص داده است.

عامری سطح زیر کشت شبدر ایرانی و اسپرس در استان زنجان را به ترتیب 101 هکتار و 902 هکتار اعلام و عنوان کرد: سطح زیر کشت خلر و ماشک در استان نیز به 663 هکتار می‌رسد.

وی گفت: سورگوم و ذرت نیز به ترتیب در سطحی بالغ بر 45 هکتار و یک هزار و 494 هکتار از اراضی زراعی استان به زیر کشت رفته‌ است.

سرپرست زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان به تدوین برنامه جامع تولید علوفه در استان زنجان اشاره و بیان کرد: کاهش سطح زیر کشت یونجه و ذرت و توسعه کشت سورگوم از جمله اولویت‌ها و برنامه‌های در دستور کار در استان به شمار می‌رود.

عامری با اشاره به اینکه امسال 100 هزار تن از یونجه تولیدی در استان زنجان مازاد بر نیاز استان بوده است، عنوان کرد: سورگوم نسبت به ذرت 30 درصد مصرف آب پایین‌تری داشته و به طور متوسط عملکرد یک و نیم برابری نسبت به ذرت دارد.

وی نیاز آبی بالای محصولات علوفه‌ای را یادآور شد و گفت: با توسعه کشت سورگوم به دلیل نیاز آبی پایین‌تر، مصرف آب در روند تولید و تامین علوفه استان کاهش چشمگیری پیدا می‌کند.فارس

 

آدرس کوتاه :