جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

تولید و تهیه 330 ساعت برنامه با موضوع محرم در مرکز زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید و تهیه 330 ساعت برنامه با موضوع محرم در مرکز زنجان

شناسه : 182890669

تولید و تهیه 330 ساعت برنامه با موضوع محرم در مرکز زنجان


زنجان

زنجان

تولید و تهیه 330 ساعت برنامه با موضوع محرم در مرکز زنجان

باز صدای نوحه جانان از این وادی به گوش می رسد و ناقوس جانها به لرزه می افتد آنگاه که با بالا رفتن دستهای حسینیان ،اشکهای زینب فرو می ریزد .

پایتخت نشینان  دیار شور و شعور حسینی، در سرزمینی کوچک با دلی بزرگ به بلندای بیرق حسین همنوا با ناله آسمان و زمین، دوشادوش هم، نوای یالثارات الحسین سر می دهند و یا حسین گویان دل در گرو یار دارند . عزاداران ابا عبدالله الحسین ظهری دیگر از غم و اندوه را به نظاره خواهند نشست و وا اسَفا گویان در میان دسته عظیم حسینیه ،واگویه های خود را با حسین و معبودش نجوا خواهند كرد.صدا و سیمای مرکز زنجان هم مانند سالهای قبل با تهیه و پخش برنامه های مختلفی همراه با  محرم، سياه پوش لحظه هاي عاشور خواهد شد.

معاونت صدای مرکز زنجان در نظر دارد با  پخش 133 ساعت برنامه در قالب، محرم آخشاملاری، ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا، ویژه برنامه اربعین، سلام زنجان ، قاصدک، به رنگ نوجوانی ،به وقت جوانی، شریعت یولی، سحر سلمی، کندیمیز، آوا و نوا، حرف حساب، مرثیه، یاشایش،  سخنرانی، پوشش عزاداری های محرم  به ویژه دسته های بزرگ عزاداری حسینیه اعظم، زینبیه اعظم، مکتب الزهرا، فاطمیون، احمدیه و نماز ظهر عاشورا  و سایر برنامه های تامینی  يادآور غیورمردان باشد كه خون پاکشان را در راه احیای فریضه  امر به معروف و نهي از منكر نثار کردند.

معاونت سیمای مرکز زنجان  برنامه ریزی گسترده ای را برای پوشش عزاداری های دیار غواصان دریا دل انجام داده است . این معاونت به تمامی برنامه های خود به خصوص در دهه اول محرم عطر و بوی محرم بخشیده و طبق برنامه ریزی صورت گرفته 177 ساعت برنامه با موضوع محرم تولید، تامین و پخش خواهد کرد. پوشش زنده و مستقیم دسته های بزرگ حسینیه اعظم ، زینبیه اعظم، فاطمیون، مکتب الزهرا، احمدیه ، و نماز ظهر عاشورا از برنامه های شاخص سیما در دهه اول محرم میباشد که از شبکه های سراسری و برون مرزی پخش خواهد شد. سایر برنامه های سیما که به این موضوع پرداخت خواهند کرد عبارتند از:

راه ولایت ، شادمانه، ساعت شنی، سفر به شهرستانها، امتداد، ارتباط با شبکه شما، ( شمعدانی) و (آوا و نوا) ، ویژه برنامه محرم، عزاداری هیات های زنجان، عزاداری شهرستانها، عزاداری دسته هیات رزمندگان اسلام ، عزاداری مساجد حسینیه و زینبیه اعظم و احمدیه، شهر در محرم، اینجا زنجان است، پلاک، سخنرانی ها، عزاداری شهرستان خدابنده، برنامه های تامینی و... محرم ایام  هجرت آگاهانه و جانبازي عاشقانه در راه دوست را به نظاره خواهد نشست.

معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم در نظر دارد با  با تهیه و پخش و گزارش های  مختلف ارسال گزارش ها به تهران در قالب خبر مکتوب، گزارش رادیو یی و تلویزیونی و همچنین تولید و پخش خبر استانی، در قالب خبر رادیویی و تلویزیونی، ارتباط با شبکه های سراسری( شبکه خبر ) و تولید و پخش تفسیر رادیویی و تلویزیونی به مدت 1210 دقیقه شور و شعور مردم دیار حسینی را به تصویر بکشد.

آدرس کوتاه :