جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

تولید ، تأمین و پخش بیش از 33100 دقیقه برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر در صداوسیمای مرکز زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید ، تأمین و پخش بیش از 33100 دقیقه برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر در صداوسیمای مرکز زنجان

شناسه : 358239214

تولید ، تأمین و پخش بیش از 33100 دقیقه برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر در صداوسیمای مرکز زنجان


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

دهه فجر امسال شکوه و عظمت خاصی داشت چرا که انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را سپری کرده و وارد دهه پنجم از عمر بابرکت خود شده و حال و هوای خاصی به این ایام داده است و لزوم پرداخت مناسب و شایسته به این مناسبت مهم را دوچنان کرده بود . لذا صداوسیمای مرکز زنجان امسال سعی کرد برنامه ریزی متفاوت تری نسبت به سالهای گذشته انجام داده و ویژه برنامه های مختلفی را برای این ایام تدارک دیده بود تا بتواند خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان را در مدت چهل سال گذشته ارائه نماید .

✅مهمترین برنامه صداوسیمای استان پوشش گسترده راهپیمایی مردم ولایتمدار استان در روز 22 بهمن بود که برنامه ریزی های صورت گرفته به نحو شایسته ای این پوشش صورت گرفت . امسال برای پوشش گسترده حضور باشکوه مردم در راهپیمایی، 230 نفر از همکاران مرکز در قالب 70 اکیپ تولیدی ، فنی و پشتیبانی در نقاط مختلف زنجان و شهرستانهای استان مستقر شدند و با تلاش بی وقفه توانستند این مهم را به سرانجام برسانند .
📺 شبکه استانی سیما (اشراق) برنامه ریزی خوبی را برای این ایام انجام داده بود . مستند زمستان سبز ، دستاورد ، برمدار شتاب ، سنگ و خاک ، برکت ، نمی ایستند ایستاده ایم ، ره یافت سلامت ، سید عشق ، چهل سال افتخار ، انقلاب نغمه لری ، طلوع 41 ، فجر انقلاب ، واژه واژه انقلاب ، چلچراغ و .... از جمله ویژه برنامه هایی بودند که شبکه اشراق برای دهه فجر و گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی تدارک دیده بود .
🔹علاوه بر این سایر برنامه روتین و تأمینی سیما نیز حال و هوای این ایام را به خود گرفته بودند .
🔹یکی از رویدادهای مهم امسال حضور بی نظیر شبکه اشراق در شبکه های سراسری بود و راهپیمایی بی نظیر مردم استان از طریق 12 شبکه های سراسری و بین المللی  یک ، دو ، سه ، چهار ، پنج ، شما ، خبر ، آموزش ، پرس تی وی ، سحر ، جام جم و الکوثر به مدت 115 دقیقه به صورت زنده پخش شد .
🔹امسال همچنین برای اولین بار راهپیمایی شهرهای ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ایجرود و ماهنشان به صورت زنده پوشش داده شد و به مدت 108 دقیقه روی آنتن شبکه استانی قرار گرفت .
🔹یکی دیگر از ابتکارات سیما امسال ایجاد ایستگاه برنامه کودک سیما در مسیر راهپیمایی بود که با ایجاد غرفه و حضور عوامل این برنامه در بین مردم ، باعث ایجاد شور و نشاط در میان کودکان جاضر در راهپیمایی شده بود .
◀معاونت سیما در مجموع بیش از 23300 دقیقه برنامه برای پاسداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تولید ، تأمین و پخش کرد که حاصل زحمات شبانه روزی همکاران سیما بود .
📻 معاونت صدای مرکز نیز ویژه برنامه های مختلفی از جمله انقلاب حماسه سی ، رادیو انقلاب ، چلچراغ ، دستاورد انقلاب ، گفتگوی 57 ، فراسو ، مسابقه چهل برگ و .... را برای این ایام تدارک دیده بود و هر کدام با موضوع خاص انقلاب اسلامی را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دادند .
🔸 در این ایام سایر برنامه های روتین رادیو استانی نیز تمامی مدت زمان خود را به این دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اختصاص دادند .
🔸رادیو استانی همچنین در یوم الله 22 بهمن ویژه برنامه «خیابان امام» را به صورت زنده تدارک دیده بود که از ساعت 8 صبح تا 12 راهپیمایی باشکوه مردم انقلابی زنجان را به صورت زنده پوشش داد .
🔸رادیو نمای زنجان نیز توانست عملکرد خوبی را از خود ثبت نماید که پخش بیش از 250 اسلاید بر روی برنامه های رادیو زنجان از جمله آنهاست .

🔸رادیو استانی نیز امسال از حیث ارتباط با شبکه های استانی و سراسری خوب ظاهر شده و توانست راهپیمایی باشکوه استان را از شبکه های سراسری جوان ، فرهنگ ، اقتصاد ، ایران ، نمایش و معارف و شبکه های استانی کردستان ، مهاباد ، همدان ، کرمانشاه ، آذربایجان شرقی ، قم ، یاسوج و چهارمحال و بختیاری به مدت 138 دقیقه به صورت زنده پخش نماید .
🔸رادیو نیز همچون شبکه استانی سیما توانست به مدت 84 دقیقه راهپیمایی شهرهای طارم ، قیدار ، صائین قلعه ، ماهنشان، ساطلنیه ، ایجرود ، ابهر ، خرمدره و سه روستای گوزل دره ، دیزج آباد و گیلانکشه را به صورت زنده پوشش دهد .
◀ در مجموع صدای استانی مرکز زنجان بیش از 7700 دقیقه برنامه با موضوع گرامیداشت ایام الله دهه فجر تولید ، تأمین و پخش نمود .
🎤معاونت خبر نیز همگام با سایر معاونتهای تولیدی نقش بسزایی در گرامیداشت دهه فجر ایفا کرد .
🔹خبرگزاری مرکز زنجان در این ایام سعی کرد با بهره گیری از تمامی امکانات موجود، رویدادها ، افتتاح ها و مراسمات این دهه مبارک را به طور کامل پوشش دهد .
🔹پخش گزارهای مختلف از خدمات نظام جمهوری اسلامی در سطح استان، 40 گفتگوی زنده خبری در بخشهای خبری رادیو و تلویزیون ، تولید گزارشهای مختلف تولیدی ، خبری و تهییجی و ..... از اقدامات صورت گرفته در معاونت خبر مرکز در این ایام بود .
◀در مجموع عملکرد معاونت خبر در دهه فجر  بیش از 1780 دقیقه بوده است .
🌐معاونت فضای مجازی مرکز نیز همگام با معاونتهای تولیدی مرکز تلاش کرد تا سهم بسزایی در گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی ایفا نماید .
🔸تولید پوستر ، اینفوگرافیک ، گزارش تصویری ، موسیقی ، متن و عکس ، ویدئو ، پاتدکست و .... از جمله مهترین فعالیتهای این مرکر در فضای مجازی بوده است .
✳ در مجموع همکاران خدوم صداوسیمای مرکز زنجان به صورت شبانه روزی تلاش کردند تا بتوانند در حد وسع و توان در راستای تبیین و اطلاع رسانی دستاوردهای چهل ساله این نظام عمل نموده و با ایجاد امید، نشاط و خودباوری در جوانان در مسیر اعتلای میهن اسلامیمان عمل نمایند.

آدرس کوتاه :