حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

تولید، تامین و 5701ساعت برنامه در هفته دفاع مقدس از صدا و سیمای مرکز زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید، تامین و 5701ساعت برنامه در هفته دفاع مقدس از صدا و سیمای مرکز زنجان

شناسه : 347616344

خبر/رویداد مرکز


همه ساله در هفته دفاع مقدس که یادآورنمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است صداوسیمای مرکز زنجان برنامه های متنوعی را برای گرامیداشت این ایام پخش  می کند.

امسال هم حوزه های برنامه ساز شبکه اشراق از سی و یکم شهریور تا هفتم مهر به مناسبت هفته دفاع مقدس 5701ساعت برنامه های متنوع و جذابی با محوریت دفاع مقدس تولید، تامین و پخش کردند.درمعاونت سیما اختصاص برنامه سلام زنجان به مدت یک هفته با رویکرد دفاع مقدس ، پخش روزانه برنامه پلاک جهت آشنایی نسل جوان با راه و سیره شهدا ، 6 ویژه برنامه تلویزیونی 60 دقیقه ای با عنوان «روایت شیدایی» با هدف پرداخت به مضامین دفاع هشت ساله ملت ایران در برابر تجاوز دشمن بعثی از محل مزار شهدای گمنام  سپاه انصارالمهدی(عج) زنجان تولید و پخش شد . در این ویژه برنامه سرداران ، فرماندهان و رزمندگان استان در هشت سال دفاع مقدس ضمن بازگویی خاطرات این دوران ، به تبیین رشادتها و ایثار بی نظیر رزمندگان اسلام در آن سالها و اهمیت حفظ و انتشار معارف دفاع مقدس پرداختند. از آیتمهای جذاب این برنامه یاد یاران(هر شب مصاحبه با خانواده یک شهید و همرزمان وی)، مصاحبه با خانواده های شهدای مدافع حرم ،اخبار دفاع مقدس(هرشب تشریح یک عملیات که رزمندگان زنجانی در آن نقش داشته اند) گزارش مردمی، گزارش از جانبازان قطع نخاع، نمایش، کلیپ، سرود و ....بود.

سایر برنامه های روتین معاونت سیما نیز هرکدام به فراخور موضوع، درکنار برنامه های تامینی پخش سیما به موضوع دفاع مقدس پرداخت کردند. در مجموع معاونت سیما بیش 4362 دقیقه برنامه در این خصوص تولید وپخش کرد.معاونت صدای مرکز نیز برنامه های متعددی را در هفته دفاع مقدس پخش نمود . 7 ویژه برنامه60 دقیقه ای با عنوان « مقاومت حماسه سی»، که فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس به عنوان مهمان برنامه در آن حضور داشتند و آیتمهای متنوعی از جمله گزارش مردمی، بیانات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، بازگویی خاطرات جبهه، سرود و نماهنگ های مختلف و ..... در برنامه بود .

همچنین سایر برنامه های روتین تولیدی و تأمینی پخش رادیو مانند گلبرگ ،یادلار خاطره لر ،سلام زنجان ،جوان زنجانی سلام و...  با حال و هوای دفاع مقدس بودند.
در مجموع رادیوی استانی بیش از 856دقیقه برنامه برای هفته دفاع مقدس تولید و پخش کردد.معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم در قالب اخبار و گزارشات ارسالی به سازمان، خبر رادیو و تلویزیون و تفاسیر ویژه به همراه مصاحبه با سرداران و رزمندگان آن دوران و گزارشات مردمی بمدت بیش از 483دقیقه حال و هوای دوران حماسه را در بخشهای خبری پخش کرد.

آدرس کوتاه :