جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

توسعه و ترویج مهارت‌های کارآفرینی اولویت فنی و حرفه‌ای استان زنجان است - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه و ترویج مهارت‌های کارآفرینی اولویت فنی و حرفه‌ای استان زنجان است

شناسه : 158295895

توسعه و ترویج مهارت‌های کارآفرینی اولویت فنی و حرفه‌ای استان زنجان است


زنجان

زنجان

توسعه و ترویج مهارت‌های کارآفرینی اولویت فنی و حرفه‌ای استان زنجان است

 قاسم صیادی در همایش کارآفرینی، مهارت آموزی با رویکرد اشتغال پایدار گزارشی از وضعیت آموزش‌های قابل ارائه از سوی فنی و حرفه‌ای ارائه کرد و اظهار داشت: 70 درصد آموزش‌های ارائه شده در سیستم آموزشی کشور نظری است.

وی با اشاره به اینکه فقط 30 درصد آموزش‌ها به آموزش‌های مهارتی اختصاص دارد، بیان کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که آموزش‌ها به سمت کارآفرینی و مهارت‌آموزی سوق داده شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اهداف ارائه آموزش‌های مربوط در زمینه توسعه مهارت‌های اشتغالزایی افزود: ارائه این آموزش‌ها با هدف ترویج فرهنگ کار و اشتغال در جامعه صورت انجام می‌شود.

وی با تاکید بر ارائه آموزش‌های مهارتی و اقدامات فنی‌و حرفه‌ای در این زمینه اظهار کرد: توسعه و ترویج مهارت‌های کارآفرینی را اولویت فنی و حرفه‌ای استان زنجان است.

صیادی با اشاره به وضعیت حاکم بر کشور در زمینه تحریم افزود: توجه به آموزش‌های مهارتی موجب خواهد شد، مشکلات ناشی از تحریم‌های کشور به حداقل رسیده و تولید ثروت در کشور انجام شود.

وی با اشاره به اولویت‌های فنی و حرفه‌ ای در ارائه آموزش‌های مهارتی بیان کرد: یکی از اهداف فنی و حرفه‌ای در این بحث تغییر نگرش افراد به مسئله اشتغال و فرهنگ کارآفرینی است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان در ادامه با اشاره به سایر حوزه‌های فعالیت فنی و حرفه‌ای افزود: از دیگر زمینه‌های فعالیت آموزشی فنی و حرفه‌ای ارائه آموزش‌های مهارتی در زمینه کسب‌و کار‌های خرد و مشاغل خانگی است.

وی با بیان اینکه کسب و کار‌های خرد و مشاغل خانگی می‌تواند اشتغالزایی مناسبی برای افراد جویای کار فراهم کند، تصریح کرد: به همین منظور فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش‌های کاربردی به دنبال افزایش اشتغال در مشاغل خانگی است.

صیادی با تاکید بر اینکه فنی‌و حرفه‌ای با تغییر در آموزش‌های خود بدنبال ارائه آموزش‌های اشتغال محور است، اظهار کرد: در چند سال اخیر تلفیق مهارت‌های نظری و فنی در اولویت ارائه آموزش‌ها قرار گرفته است که نتایج مثبتی به دنبال داشته است.

وی همچنین توجه به نیروی انسانی را از دیگر موضوعات مورد اولویت فنی و حرفه‌ای عنوان کرد و گفت: ارتقای مهارت‌های فنی کارکنان در راستای ارتقاء بهره‌وری نیروی‌کار است که فنی‌و حرفه‌ای نیز با ارائه آموزش‌های مهارتی برای اقشار مختلف جامعه است.فارس

آدرس کوتاه :