جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

توسعه مشاغل خانگی و ایجاد اشتغال پایدار باید در راس هرم آموزش های فنی حرفه ای قرار بگیرد . - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه مشاغل خانگی و ایجاد اشتغال پایدار باید در راس هرم آموزش های فنی حرفه ای قرار بگیرد .

شناسه : 360396643

توسعه مشاغل خانگی و ایجاد اشتغال پایدار باید در راس هرم آموزش های فنی حرفه ای قرار بگیرد .


در دیدار مدیرکل فنی و حرفه ای استان با مدیرکل صداوسیما عنوان شد

در دیدار مدیرکل فنی و حرفه ای استان با مدیرکل صداوسیما عنوان شد

مدیرکل مرکز در این دیدار، آموزشهای فنی و حرفه ای را به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از درخواست بازار کار و نیازمندی بخش صنعت دانست و افزود: آموزش و ایجاد مهارتهای لازم در این حوزه باید سمت و سوی اشتغال خانگی وتوانایی ایجاد مشاغل پایدار به خود بگیرد.

🔹آقای لطیفی گفت : این آموزشها باید مهارتهای خاص مورد نیاز صنعت و  مهارتهای عمومی بازار کار را فراهم سازد و همچنین برای شاغلینی که به دلیل تغییرات تکنولوژی دچار کاهش کارایی می شوند امکان به روز شدن و تکمیل مهارت را فراهم کند.
🔹وی با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های صداوسیما، مهارت آموزی در دل برنامه های پربیننده را از اولویتهای مهم رسانه استانی عنوان کرده و تصریح کرد : علیرغم کمبودهای شدید در حوزه های اعتباری و تجهیزات، رسانه استانی همواره در خصوص امر آموزش و اشتغال تمام تلاش خود را انجام داده سعی شده در برنامه های مختلف بحث مهارت آموزی را مد نظر قرار دهد که از این نمونه می توان به برنامه «خانواده» اشاره کرد .
🔹رئیس رسالنه استانی بر پرداخت مناسب به این مقوله مهم در هفته آموزش های فنی و حرفه ای سال جاری از طریق برنامه های مختلف تأکید کرد .
🔸مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان هم ضمن تقدیر از توجه رسانی استانی به مقوله آموزش های فنی اشتغال محور، این نوع آموزشها  را به عنوان ابزاری برای مقابله با بیکاری بالاخص بیکاری نسل جوان و تحصیلکرده دانست و افزود: در واقع خصیصه این آموزشها، نوعی پرورش «کارآفرینی» است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی، قادر خواهند بود که فرصتهای شغلی مناسبی را به دست آورند و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد نمایند.
🔸آقای انصاری یکی از اهداف آموزشهای فنی و حرفه ای را  بهبود توانایی های فردی و تخصصی مهارت آموزان  بیان کرد و گفت: آموزش فنی و حرفه ای می تواند از طریق تبلیغ رسانه ملی به جایگاه واقعی خود برسد و  عامل دانش افزایی، ایجاد مشاغل خرد و خانگی باشد.
🔸وی خواستار اطلاع رسانی و شناساندن بیش از پیش رشته های نوین و سایر خدمات آموزشی رایگان مراکز این سازمان  بویژه در هفته آموزش های فنی و حرفه ای شد.✔️

آدرس کوتاه :