رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

توسعه فضای امامزاده سید ابراهیم زنجان به 30 هزار مترمربع - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه فضای امامزاده سید ابراهیم زنجان به 30 هزار مترمربع

شناسه : 57903070

توسعه فضای امامزاده سید ابراهیم زنجان به 30 هزار مترمربع

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: با اجرای طرح توسعه، فضای امامزاده سید ابراهیم (ع) در استان 30 هزار مترمربع افزایش پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام علی باقری اظهار کرد: اداره کل اوقاف استان در راستای افزایش و توسعه موقوفات اقدامات بسیاری را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه تشکیل ستاد احیای موقوفات یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در بحث احیای موقوفات است، اضافه کرد: تشکیل این ستاد برکات بسیاری را برای استان به دنبال داشته است.

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه توسعه فضای فیزیکی امامزاده‌ها و بقاع متبرکه نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل اوقاف است، اضافه کرد: با همکاری صمیمانه‌ای که خیرین داشتند، فضای امامزاده سید ابراهیم (ع) 30 هزار مترمربع افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان توسعه امامزادگان و افزایش اجرای برنامه‌های مناسبتی و فرهنگی مختلف در این فضاها به منظور تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تبدیل بقاع به قطب فرهنگی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: بسترسازی برای تقویت حضور مردم در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی نیز هدفی است که با اجرای برنامه‌های فرهنگی عملیاتی می‌شود.

باقری با اشاره به اینکه سالانه بیش از 50 برنامه فرهنگی توسط اداره کل اوقاف اجرایی می‌شود، افزود: ارتقای نقش بقاع متبرکه، مساجد و اماکن مذهبی در مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن، تولید قدرت نرم و افزایش سرمایه اجتماعی از اهدافی است که با اجرای برنامه‌های اداره کل اوقاف دنبال می‌شود.

وی در ادامه به برخی از برنامه‌های اجرایی این اداره کل در طول سال اشاره کرد و گفت: از جمله مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل اوقاف برگزاری مسابقات قرآنی است.

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: برنامه‌های قرآنی با هدف ترویج فرهنگ قرآن‌خوانی در جامعه اجرایی می‌شود.

وی سایر برنامه‌های اجرایی اداره کل اوقاف را طرح آرامش بهاری به مناسبت ایام نوروز و طرح سوگواره یاس نبوی به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) عنوان کرد و ادامه داد: امسال نیز همچون سنوات گذشته این طرح‌ها به نحو مطلوبی اجرا و با استقبال مطلوبی از سوی مردم استان مواجه شد.

باقری همچنین به اجرای برنامه بصیرت عاشورایی نیز اشاره کرد و گفت: این برنامه در ایام محرم و صفر اجرایی می‌شود.

وی به اطلاع‌رسانی مطلوب صورت گرفته در زمینه طرح‌های اجرایی اداره کل اوقاف نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر مردم با طرح‌های اجرایی اداره کل اوقاف آشنایی دارند و روز به روز بر تعداد گردشگران مذهبی در جوار بقاع افزوده می‌شود.(فارس)

آدرس کوتاه :