سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

توافقی که به ضرر منافع ملی ملت ایران باشد پذیرفتنی نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

توافقی که به ضرر منافع ملی ملت ایران باشد پذیرفتنی نیست

شناسه : 41617690

توافقی که به ضرر منافع ملی ملت ایران باشد پذیرفتنی نیست


نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: توافقی که به ضرر منافع ملی وتحقیر ملت ایران تمام شود، پذیرفتنی نیست.

حجه الاسلام والمسلمین خاتمی در خطبههای نماز جمعه این هفته با اشاره به بارش باران الهی در استان بر ضرورت شکرگزاری در این زمینه تاکید کرد و اظهار داشت: شکر به سه صورت زبانی، قلبی و عملی نمود مییابد.

وی خشکسالی را در استان و کشور جدی دانست و افزود: برخی افراد از رویانصاف و با قاعده از نعمت آب استفاده نمی‏‌کنند که این امر موجب مشکلاتی در جامعه میشود.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به وجود 7 هزار و 200 چاه غیر مجاز و 10 هزار چاه مجاز در استان خاطرنشان کرد: باید با مدیریت درست و مصرف بهینه در مصرف آب صرفهجویی کرد تا آیندگان نیز از این نعمت الهی استفاده کنند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه ایران دو برابر کشورهای پیشرفته اروپایی برق مصرف میکند، تصریح کرد: زبان شکرگزاری اقتضا می‏‌کند مصرف به جا و به اندازه باشد تا دیگران نیز از این نعمت الهی استفاده کنند.

حجه الاسلام و المسلمین خاتمی با اشاره به سالروز صدور حکم تاریخی امام خمینی (ره) در خصوص سلمان رشدی اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی، اسلام در جهان مطرح شد و همه تلاش استکبار مقابله با اسلام و اسلام ستیزی آغاز شد.

وی با بیان اینکه یکی از راههای دشمن نامناسب نشان دادن چهره اسلام، اسلام هراسی و توهین به مقدسات بود، افزود: چاپ کتاب آیات شیطانی در این راستا بود و در این کتاب به پیامبر گرامی اسلام، اهل بیت عصمت و طهارت و زنان پیامبر توهین شد.

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه حکم این اقدام سلمان رشدی ارتداد بود، افزود: اگر این حکم قاطعانه اجرا میشد الان توهین به پیامبر و اسلام در قالب کاریکاتور و عکس صورت نمی‌گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به سالروز شهادت سید عباس موسوی نخستین دبیر کل حزبالله لبنان توسط رژیم جعلی صهیونیست، تصریح کرد: از دیدگاه مقام معظم رهبری دشمن در راه رسیدن به مقاصد پلید خود از هیچ جنایتی روی گردان نبوده و چهره ضد انسانی و خیانت بار خود را بیش از پیش آشکار کرده است.

حجه الاسلام و المسلمین خاتمی ادامه داد: خون به ناحق ریخته شده این شهید و همراهان وی مبارزه مردم فلسطین را برای مقابله با رژیم جعلی اسرائیل جدی‏تر خواهد کرد، چرا که این شهید برای دفاع از اسلام و مقابله با ظلم به شهادت رسید.

وی با اشاره به 29 بهمن سالروز قیام مردم تبریز به مناسبت چهلم شهدای قم که شتاب بیشتری به انقلاب داد، افزود: این روز موجب ادامه روند انقلاب اسلامی و شتاب بخشی به فعالیتهای انقلابی مردم ایران شد.

خطیب جمعه زنجان مردم زنجان با اشاره به 29 بهمن سالروز تعطیلی سفارت رژیم جعلی اسرائیل در ایران گفت: مردم ایران اسلامی با دشمنشناسی و پایبندی به اصول و مبانی انقلاب در 36 سال گذشته در برابر دشمنان ایستادگی و مقاومت کردهاند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه مردم ایران در سالروز ورود به سی و هفتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به صورت باشکوهی در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند، افزود: مردم در راهیپمایی 22 بهمن پاسخ دندان ‏شکنی به دشمنان داده و با حضور خود انقلاب اسلامی را بیمه کردند.

حجه الاسلام و المسلمین خاتمی با اشاره به اینکه مردم با حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن به گزینه روی میز اوباما پاسخ دندانشکنی دادند، افزود: چرا که حضور مردم در صحنه گزینه روی میز ملت ایران برای مقابله با توطئههای دشمنان است.

وی با بیان اینکه گزینه روی میز ملت ایران عاشورا، ماه رمضان و همه اعتقادات آنان و حضور در صحنه است، بیان داشت: مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن به توطئه‏ های 36 ساله استکبار پاسخ دادند.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری توافقی که انجام بگیرد موافقم اما با توافق بد موافق نیستم، ادامه داد: رهبری توافق نکردن را از توافق بد بهتر میدانند، چرا که توافقی که به ضرر منافع ملی وتحقیر ملت ایران تمام شود از دیدگاه انقلاب اسلامی پذیرفتنی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه مسئولان تلاش می‏کنند تا حربه تحریم را از دست دشمن قدار بیرون بیاورند، تصریح کرد: اگر توافقی صورت بگیرد بهتر است اما اگر توافقی صورت نگیرد، در داخل راهکارهای بسیاری وجود دارد که حربه دشمن را کند، میکند.

وی با اشاره به اینکه حربه تحریم کارساز نیست و با توجه به داشته‌‏ها و ظرفیت‏‌های داخلی می‏‌توان این حربه را کند کرد، ادامه داد: دست‏‌های ملت ایران بسته نیست و آمریکا آن طرفی است گیر افتاده است.

وی از حضور مردم زنجان در مراسم ترحیم آیتالله محمد خاتمی تقدیر کرد و گفت: آیتالله خاتمی عمر با برکت خود را در راه تعلیم و تربیت حوزویان سپری کرد.فارس

 

آدرس کوتاه :