جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تمرکز بر بهبود وضعیت روستاها از اولویت‎های اصلی دولت است - نمایش محتوای خبر

 

 

تمرکز بر بهبود وضعیت روستاها از اولویت‎های اصلی دولت است

شناسه : 148056735

تمرکز بر بهبود وضعیت روستاها از اولویت‎های اصلی دولت است


زنجان

زنجان

تمرکز بر بهبود وضعیت روستاها از اولویت‎های اصلی دولت است

پرویز خالقی در مراسم بهره‌برداری از طرح بهسازی معابر روستای والایش اظهار کرد: از رهیافت های اصلی دولت تدبیر و امید، تمرکز بر بهبود وضعیت روستاها است.

وی با ارائه توضیحاتی در زمینه طرح بهسازی معابر روستای والایش با مجری‌گری اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سلطانیه بیان کرد: این طرح با اعتباری بالغ بر 135 میلیون تومان اجرا و به بهره‌برداری رسید.

فرماندار سلطانیه ادامه داد: در طی دوره خدمت‌گزاری دولت تدبیر و امید، اقدامات قابل ملاحظه‌ای در حوزه راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و آبفار در سطح شهرستان انجام شده است، اما یکی از مشکلات در این بحث کمبود اعتبارات است.

وی با بیان اینکه یکی از رهیافت‌های اصلی دولت یازدهم پرداختن به امر خطیر رسیدگی به رفع و رجوع مسائل و مشکلات روستا و روستاییان است، اضافه کرد: دولت نهایت همت و تلاش خویش را به سمت و سوی ارتقای سطح رفاه اجتماعی روستاییان معطوف ساخته است.

خالقی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین بازتاب‌های افزایش میزان خدمات‌دهی به روستاییان مهاجرت معکوس به روستاها بوده است، گفت: از آنجائیکه روستاییان یکی از پایه‌های اساسی تولید ملی در سطح کشور محسوب می‌شوند خواهند توانست با استقرار و فعالیت در روستاها و افزایش میزان تولیدات داخلی موجبات تحقق اهداف سیاست کلان اقتصاد مقاومتی را فراهم سازند.

اعتبار طرح مذکور از محل اعتبارات قیر یارانه‌ای قلمداد ساخته شده و در مسیر عملیات اجرایی این طرح، تسطیح، رگلاژ و کمپکت 530 متر از مسیر مورد نظر صورت یافته و قیر پاشی و آسفالت‌ریزی 5 هزار و 300 متر مربع نیز از معابر روستای والایش انجام گرفته است.

جابه‌جایی تیرهای برق فشار ضعیف برای تکمیل این طرح نیز از دیگر امور انجام شده در اجرای این طرح است.

لازم به ذکر است، برای افزایش رفاه حال روستاییان ساکن در روستای والایش نسبت به آسفالت‌ریزی محوطه داخلی مدرسه شهید مدنی روستای والایش نیز اقدام شده است.فارس

آدرس کوتاه :