جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

تقویت مهارتهای اجتماعی دانش آموزان ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

تقویت مهارتهای اجتماعی دانش آموزان ضروری است

شناسه : 58610160

تقویت مهارتهای اجتماعی دانش آموزان ضروری استتقویت مهارتهای اجتماعی دانش آموزان ضروری است

مدرس و کارشناس امور فرهنگی، گفت: تقویت مهارت های اجتماعی دانش آموزان از سوی خانواده ها ضروری است.

علی اکبر زارع ، افزود: تعطیلات عید نوروز فرصت مناسبی برای باروری فکری، ذهنی و تقویت مهارت های اجتماعی و عاطفی دانش آموزان است.

وی یادآورشد: ضعف مهارت های اجتماعی و عاطفی دانش آموزان از جمله مسائل مهم جامعه به شمار می رود که تداوم آن می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

زارع افزود: گرایش بیشتر کودکان و نوجوانان به بازی های کامپیوتری موجب شده کمتر در جمع اعضای خانواده حضور داشته باشند که یکی از پیامدهای آن کسب نکردن مهارت های لازم اجتماعی است.

وی اظهار کرد: در سال های گذشته وزارت آموزش و پرورش با ارائه پیک های نوروزی علاوه بر تجدید مهارت های یادگیری دانش آموزان باروری و رشد فکری این قشر را مورد توجه قرار می داد که به دلیل نداشتن کارآیی لازم تاثیر گذار نبود.

این استاد دانشگاه گفت: ارائه الگوهای غیر رسمی توسط اعضای خانواده ها نقش مهم و تعیین کننده ای در نهادینه تر شدن مهارتهای اجتماعی دانش آموزان دارد.

وی یادآورشد: خانواده ها با ارائه شیوه های مختلف و در اشکال گوناگون می توانند به رفع نقاط ضعف مهارت های اجتماعی دانش آموزان کمک فراوانی کنند.

زارع افزود: نسل گذشته به لحاظ ارتباطات اجتماعی، توانمندی عاطفی و اجتماعی قوی تری نسبت به نسل کنونی داشتند.

وی اظهار کرد: کتب های آموزشی و ارائه شیوه ها و الگوهای مناسب و همبستگی بیشتر اعضای خانواده از دیگر راهکارهای تقویت مهارت های اجتماعی و عاطفی فرزندان است.(ايرنا)

آدرس کوتاه :