رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

تقدیر از همکاران اعزامی از مرکز به عتبات عالیات در اربعین حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

تقدیر از همکاران اعزامی از مرکز به عتبات عالیات در اربعین حسینی

شناسه : 357890585

خبر/رویداد مرکز

مدیرکل مرکز در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به ضرورت توجه ویژه به سنت حسنه وقف گفت : بحث تبليغ وقف يک نياز و وظيفه همگاني بوده و ترويج آن در کنار معرفي امامزادگان و ترويج فرهنگ قرآني تنها وظيفه سازمان اوقاف نيست بلکه همه دستگاههای فرهنگی باید به این حوزه اهتمام داشته باشند . در واقع می توان گفت که فرهنگ سازی این سنت حسنه يک رسالت عمومي است.

🔹آقای لطیفی به برنامه ریزی گسترده رسانه استانی برای موضوعات دینی و مذهبی اشاره کرده و گفت : صداوسیما همواره به مباحث مذهبی ، اعتقادی و اخلاقی توجه ویژه ای داشته است به طوری که بزرگترین و گسترده ترین پوشش تصویری و رسانه ای یک مراسم مذهبی در کشور در دهه اول محرم با تلاش کارکنان رسانه ملی واستانی در مرکز زنجان اجرا می شود.
🔹وی به برنامه ریزی مرکز برای پوشش راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی اشاره کرده و اظهار داشت : امسال برای اولین بار گروه مستندساز مرکز از خبر و سیما به عتبات عالیات اعزام شده و حضور میلیونی هموطنان به ویژه هم استانی های عزیز در این مراسم باشکوه و همچنین استقرار موکبهای استان در منطقه برای خدمات رسانی به زائران را پوشش دادند .
🔸مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز در این دیدار با قدردانی از عملکرد مطلوب صداوسیمای مرکز زنجان در پوشش مراسم مذهبی دهه محرم وسایر مناسبت های دینی، شهرت استان بعنوان پایتخت شور وشعور حسینی را مرهون همت وتلاش مدیران وکارکنان رسانه استانی دانست.
🔸حجت الاسلام جنتی با اشاره به برنامه ریزی گسترده برای برگزاری باعظمت پیاده روی اربعین افزود :  امسال سعی شد با بهره گیری از تمامی امکانات خدمات دهی به زائران به نحو مطلوبی انجام گیرد .
🔸وی از برنامه ریزی برای استقرار دائمی زیرساختهای لازم برای برقراری موکبها در مسیر پیاده روی اربعین در سایر ایام سال خبر داد .
✴ در این دیدار همچنین تفاهم نامه ای میان مدیران کل این دو نهاد فرهنگی برای افزایش تعاملات فی مابین و استقرار باشگاه خبرنگاران جوان در امامزاده سید ابراهیم به امضا رسید .
✴ در پایان این دیدار نیز از همکاران اعزامی به عتبات عالیات در اربعین حسینی با اهدای لوح تقدیر توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قدردانی شد .روابط عمومی مرکز

آدرس کوتاه :