جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

تعویض 7 هزار و 900 دستگاه کنتور برق معیوب در زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

تعویض 7 هزار و 900 دستگاه کنتور برق معیوب در زنجان

شناسه : 340772439

تعویض 7 هزار و 900 دستگاه کنتور برق معیوب در زنجان


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: 7 هزار و 900 دستگاه کنتور برق معیوب در زنجان در راستای کاهش تلفات انرژی در استان زنجان تعویض شده است.

عادل کاظمی با بیان اینکه یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی در شرکت‌های توزیع برق بحث کاهش تلفات انرژی و افزایش بهره‌وری است، اظهار کرد: طبق سیاست‌ها و اهداف تعیین شده وزارت نیرو و شرکت مادر تخصصی توانیر در راستای کاهش تلفات انرژی در شبکه‌های توزیع نیروی برق کشور، این شرکت طرح جهادی مهندسی کاهش تلفات برق را سرلوحه فعالیت‌ها و برنامه‌های خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه در راستای کاهش تلفات انرژی 196 پروژه در هشت محور انجام شده است، اضافه کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در این راستا جایگزینی کابل خود نگهدار با سیم، اصلاح ولتاژ فیدرهای فشار ضعیف، حذف و کاهش شعاع تغذیه پست‌ها، تعویض کنتور معیوب به تعداد 7 هزار و 900 دستگاه، تعویض مقاطع شبکه‌های فشار ضعیف،تعویض مقاطع شبکه‌های فشار متوسط، کاهش شعاع تغذیه فیدرهای فشار متوسط و تبدیل کنتور مکانیکی به دیجیتالی را در سال گذشته با اعتباری بیش از 8 میلیارد ریال هدف‌گذاری و از این تعداد 105 پروژه با اعتباری بیش از 45 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان ابراز کرد: این شرکت در آغاز حرکت خود اقدام به تهیه و تدوین برنامه‌های متعددی در حوزه‌های خدمات مشترکین، بهره‌برداری، فنی و مهندسی و نیز فرهنگ‌سازی بر مبنای چارچوب و محورهای مشخص شده شرکت توانیر کرده است.

کاظمی با تاکید بر اینکه تمرکز اصلی شرکت توزیع برق بر اجرای برنامه‌هایی است که منجر به کاهش تلفات فنی توزیع برق می‌شوند، تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در راستای دست‌یابی به اهداف تعیین شده در توسعه و استفاده از فن آوری‌های نوین و همسو با چشم‌اندازهای صنعت برق، فعالیت‌های بسیار خوبی انجام داده است.

وی با بیان اینکه در شرکت توزیع برق فعالیت‌های متفاوتی در رابطه با هوشمند سازی و اتوماسیون شبکه توزیع برق انجام یافته است، ادامه داد: این برنامه‌ها به صورت کاملا بومی و با همکاری شرکت‌های داخل استان و همکاران شرکت طی سه نسل GSM، HF و ZSP ارتقا پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با بیان اینکه از مزایای نسل سوم کلیدهای کنترل از راه دور نسبت به نسل‌های قبلی می‌توان به استفاده از بستر امن و پایدار رادیویی اشاره کرد، اضافه کرد: اطلاع از وضعیت کلید به صورت لحظه‌ای و اطلاع از معیوب شدن تابلو کنترل به صورت آنی، مانیتورینگ جریان و ولتاژ و سایر پارامترهای الکتریکی به صورت لحظه‌ای و همچنین اطلاع دقیق از بار جابه‌جا شده بین فیدرهای در زمان عملیات مانور از دیگر مزایای این سیستم است.فارس

آدرس کوتاه :