جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تخصیص 65 درصد اعتبارات مصوبات خاص استان زنجان به سلطانیه - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص 65 درصد اعتبارات مصوبات خاص استان زنجان به سلطانیه

شناسه : 179374333

تخصیص 65 درصد اعتبارات مصوبات خاص استان زنجان به سلطانیه


فرماندار سلطانیه

فرماندار سلطانیه

تخصیص 65 درصد اعتبارات مصوبات خاص استان زنجان به سلطانیه

فرماندار سلطانیه گفت: از کل میزان اعتبار مربوط به مصوبات خاص در سطح استان، بیش از 65 درصد به شهرستان سلطانیه تخصیص یافته است.

 پرویز خالقی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان سلطانیه با اشاره به اهمیت ایجابی جلسات کمیته برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان سلطانیه، اظهار کرد: برگزاری این جلسات یکی از زیرمجموعه‌های شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این دسته از جلسات مستند به ماده 178 قانون برنامه پنجم توسعه برگزار می‌شود، تصریح کرد: هدف از برگزاری جلسات مذکور اتخاذ تصمیماتی در راستای توزیع عادلانه و منطقی اعتبارات متعارف در هر سطحی از جامعه و ایجاد توازن در بین مناطق مختلف است.

فرماندار سلطانیه با اشاره به اینکه بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن، شهرستان سلطانیه قریب به سه درصد از جمعیت کل استان را در برمی‌گیرد، اضافه کرد: با این وجود طی مرحله اخیر تخصیص اعتبارات از محل مواد 12، 180، مصوبات خاص و ... تقریباً 9 درصد از کل اعتبارات یاد شده استان را از آن خود ساخته است.

خالقی با اشاره به توجهات ویژه مقام عالی استان نسبت به توسعه و آبادانی روز افزون شهرستان سلطانیه بیان کرد: دید مثبت استاندار زنجان نسبت به این خطه تاریخی امیدوار کننده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر شهرستان سلطانیه با دو بخش تابعه خود، جزء مناطق برخوردار محسوب می‌شود، اضافه کرد: شواهد و قرائن امر گواه بر این دارد این منطقه و به‌ویژه بخش‌های تابعه آن شاخصه‌های لازم برای برخورداری را نداشته و در عین حال که دچار محرومیت از ابعاد مختلف است.

این مسئول میزان تخصیص اعتبارات مربوط به مواد 12، 180 و مصوبات خاص به عنوان آخرین مرحله تخصیص اعتبارات در سال جاری را در سطح شهرستان 68 هزار و 506 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این قسم از اعتبارات قرار است برای تحقق 36 پروژه متعارف عمرانی در این شهرستان صرف شود.

وی خاطرنشان کرد: از کل میزان اعتبار مربوط به مصوبات خاص در سطح استان، بیش از 65 درصد به شهرستان سلطانیه تخصیص یافته است.

فرماندار سلطانیه همچنین با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جزم عزم راسخ توسط مسئولان در راستای رفع و رجوع مسائل مربوط به آبرسانی گفت: باید در سطح آبرسانی نیز همانند گازرسانی در شهرستان به شاخص مطلوب دست یافته و به کمترین مسائل سوق یابیم.

خالقی سلطانیه اعتبارات یاد شده را تنها اعتبارات ویژه شهرستان سلطانیه عنوان کردو بخش اعظم دیگری از بودجه در نظر گرفته شده برای این خطه را از آن اعتبارات ملی دانست و گفت: اعتبارات به چهاربانده کردن مسیر سلطانیه به قیدار با 46 هزار میلیون ریال، احداث اردوگاه کار با 10 هزار میلیون ریال و چهاربانده کردن مسیر سلطانیه به ابهر و ... از اقدامات صورت گرفته در این شهرستان است.

وی با اشاره به مشکلات حوزه آبرسانی شهری موجود در شهرستان سلطانیه، اظهار داشت: اعتبارات این قسم از شهرستان با کم‌توجهی مسئولان مربوطه استانی و شهرستانی توزیع شده است.

وی با درخوسات از متولیان مربوطه شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای توجه بیشتر به شهرک صنعتی 104 هکتاری سلطانیه به عنوان تنها شهرک صنعتی درحال احداث در شهرستان، گفت: امید است اعتباراتی از محل منابع داخلی شرکت، علاوه بر اعتبارات شهرستانی در نظر گرفته و مقدمات امر برای واگذاری اراضی این شهرک به واحدهای تولیدی و صنعتی انجام شود.

فرماندار سلطانیه با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان سلطانیه درحال حاضر فاقد حتی یک باب استخر سرپوشیده است، گفت: این در حالی است که تعداد درخواست‌های مردمی در این زمینه بسیار قابل ملاحظه بوده و حتی از جمله واحدهای درسی اجباری کنونی وزارت آموزش و پرورش، گذراندن واحد درسی آموزش شنا است که با این وضعیت داشتن استخر از ملزومات شهرستان محسوب می‌شود.

خالقی همچنین در بخش پایانی سخنان خود خطاب به متولیان بنیاد شهید استان گفت: درحال حاضر 26 گلزار شهدای شهرستان سلطانیه ساماندهی نشده است که امید است با برنامه‌ریزی اقدامات مربوط در این زمینه صورت گیرد.فارس

آدرس کوتاه :