جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

بیش از 64 هزار خانوار روستایی در زنجان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 64 هزار خانوار روستایی در زنجان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند

شناسه : 261822943

بیش از 64 هزار خانوار روستایی در زنجان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: 64هزارو 112 خانوار روستایی به تعداد 259 روستا در این استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

به گزارش روابط عمومی منطقه زنجان محمود آقامحمدیان با اعلام این مطلب افزود: از مجموع روستاها و خانوارهای بهره مند از گاز طبیعی در این استان، تعداد 25 روستا در ناحیه ابهر ( شهرستان های ابهر، خرمدره، سلطانیه )، 48 روستا در ناحیه قیدار و 716 روستا در ناحیه مرکزی (ماهنشان، دندی، ایجرود، زنجان،طارم) واقع شده است.
وی اظهار کرد: این تعداد خانوار بهره مند از گاز طبیعی نسبت به تعداد کل روستاهای زنجان حاکی از آن است که اغلب روستاهای پرجمعیت استان گاز کشی شده و بهره مند از گاز طبیعی هستند.
آقامحمدیان، همچنین به میزان مصارف نفت سفید طی سال های 93 تا 95 اشاره کرد و افزود: در این مدت میزان مصرف نفت سفید نزولی بوده، به طوری که در سه ماهه اول امسال مصرف این فرآورده در حدود 9 میلیون و 335 هزار لیتر ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با مصرفی در حدود 10 میلیون و 700 هزار لیتر نشان از کاهش 13 درصدی دارد.
وی خاطرنشان کرد: مصرف نفت سفید نیز در سه ماهه اول امسال حدود 13 میلیون و 65 هزار لیتر بوده که این میزان مصرف نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش 28 درصدی را نشان می دهد.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان دارای 52 باب جایگاه عرضه فرآورده نفتی مایع و 39 باب جایگاه عرضه سی ان جی است که از این تعداد 29 باب جایگاه های عرضه سوخت در ناحیه مرکزی و تامین کننده سوخت مورد نیاز شهرستان های زنجان، طارم، ماهنشان، دندی و ایجرود بوده و 17جایگاه ناحیه ابهر سه شهر سلطانیه و ابهر و خرمدره را پوشش می دهند و شهرستان خدابنده نیز دارای شش جایگاه عرضه فرآورده مایع نفتی است.ایرنا

آدرس کوتاه :